Raków Częstochowa - Lech Poznań: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

12/09/2021, 18:44 GMT+2

Podział punktów w niedzielnym hicie PKO BP Ekstraklasy. Raków Częstochowa zremisował u siebie 2:2 z liderem tabeli Lechem Poznań. Emocji i goli nie zabrakło zwłaszcza w drugiej połowie.

Gospodarze prowadzili dwoma golami od 48. do 57. minuty. Najpierw do bramki Lecha trafił z rzutu karnego Marcin Cebula (14.), a następnie głową holenderskiego bramkarza Micky'ego van der Harta pokonał Sebastian Musiolik

Pierwszy mecz przy pełnych trybunach

Sygnał do odrabiania strat dał gościom Portugalczyk Joao Amaral, a nieco ponad kwadrans później do remisu doprowadził z "jedenastki" Szwed Mikael Ishak.
Dzięki temu poznanianie uniknęli pierwszej porażki w sezonie i utrzymali siedmiopunktową przewagę nad sklasyfikowanym na dziewiątym miejscu niedzielnym rywalem. Wicemistrz Polski ma jednak dwa zaległe spotkania, które przełożono ze względu na udział Rakowa w kwalifikacjach Ligi Konferencji.
Był to pierwszy mecz przy pełnych trybunach na częstochowskim stadionie od 18 maja 2019, kiedy Raków kończył uwieńczony awansem sezon w 1. lidze. Później ze względu na remont obiektu, który nie spełnił wymogów licencyjnych ekstraklasy, zespół trenera Marka Papszuna podejmował rywali w Bełchatowie. Wrócił do swojego miasta pod koniec poprzedniego sezonu, ale wówczas ze względu na pandemię spotkania rozgrywano bez udziału publiczności. W niedzielę poczynania Rakowa i Lecha obejrzało 5200 osób.

Raków Częstochowa - Lech Poznań 2:2 (1:0)
Bramki: Cebula (14-karny), Musiolik (48) - Amaral (57), Ishak (73)
Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Fran Tudor, Andrzej Niewulis, Milan Rundic (29. Tomas Petrasek) - Wiktor Długosz (78. Daniel Szelągowski), Marko Poletanovic (78. Igor Sapała), Walerian Gwilia, Patryk Kun - Marcin Cebula (39. Mateusz Wdowiak), Fabio Sturgeon, Sebastian Musiolik (78. Alexandre Guedes).
Lech Poznań: Mickey van der Hart - Alan Czerwiński (46. Joel Pereira), Bartosz Salamon, Lubomir Satka, Barry Douglas - Adriel Ba Loua (70. Michał Skóraś), Radosław Murawski (46. Joao Amaral), Jesper Karlstroem, Pedro Tiba (70. Nika Kwekweskiri), Jakub Kamiński (80. Dani Ramirez) - Mikael Ishak.
Autor: PO / Źródło: PAP