Puchar Niemiec: Ante Rebić zaliczyć hat tricka

12/08/2019, 07:55 GMT+2

W zaledwie 12 minut hat-tricka skompletował Ante Rebić. Dzięki tym golom uratował Eintracht Frankfurt przed wpadką w 1. rundzie Pucharu Niemiec przeciwko SV Waldhof Mannheim. Faworyci rzutem na taśmę wygrali 5:3. W poniedziałek rozgrywki zaczyna Bayern Monachium. Obrońcy tytułu zagrają na wyjeździe z Energie Cottbus. Jak Rebiciowi odpowie Robert Lewandowski? Transmisja w Eurosporcie 1 o godz. 20

Kilka dni przed rozpoczęciem Bundesligi ruszyły rozgrywki Pucharu Niemiec. W pierwszej rundzie DFB Pokal występują wszystkie najlepsze drużyny. W niedzielę spore problemy miał Eintracht, który długo męczył się na wyjeździe z SV Waldhof Mannheim.
Trzecioligowiec prowadził do 76. minuty 3:2. Wtedy jednak drugi bieg włączył Rebić. Napastnik w zaledwie 12 minut strzelił trzy gole i dał faworytom wygraną 5:3.
Przy golu na 3:3 znakomicie zamknął dośrodkowanie z prawej strony, posyłając piłkę do siatki. Przy kolejnym trafieniu minął obrońcę i huknął z lewej nogi, a futbolówka wpadła między dwoma piłkarzami Waldhof. Przy trzeciej bramce dostał prostopadłe podanie, minął bramkarza i spokojnym strzałem po ziemi ustalił wynik meczu.

Jak odpowie Lewandowski?

To dopiero pierwsza runda rozgrywek, a Rebić ma na koncie już trzy bramki. W poniedziałek będzie chciał mu odpowiedzieć Robert Lewandowski, absolutny dominator Pucharu Niemiec. Snajper Bayernu zostawał królem strzelców DFB Pokal w trzech ostatnich edycjach. Żaden piłkarz nie może pochwalić się takim osiągnięciem. W minionym sezonie Lewy zaliczył siedem trafień.
Na inaugurację obrońcy tytułu zagrają w poniedziałek z Energie Cottbus. Transmisja w Eurosporcie 1 oraz Eurosport Playerze o godz. 20:45.