Puchar Króla 2021/22. Linares - Barcelona. Wynik i relacja z meczu

05/01/2022, 20:28 GMT+1

W 1/16 Pucharu Króla Barcelona wygrała na wyjeździe z Linares 2:1. Piłkarze Dumy Katalonii musieli się sporo napracować, by pokonać ekipę z trzeciej ligi. Wystarczy napisać, że do 63. minuty to gospodarze prowadzili 1:0 po golu doświadczonego Hugo Diaza.

Linares - Barcelona w 1/16 Pucharu Króla

Choć Barcelona rozpoczęła mecz z Linares w mocno rozerwowym składzie, chyba niewielu jej kibiców spodziewało się tak trudnej przeprawy. Tymczasem piłkarze trzecioligowca nie przestraszyli się utytułowanego rywala i do spotkania podeszli bez kompleksów.

Zaskoczenie i pogoń

W 19. minucie swoją wielką chwilę miał Hugo Diaz, dla którego Linares jest trzynastym klubem w karierze. 33-letni napastnik uprzedził obrońców Barcelony i strzałem głową otworzył wynik spotkania.
Hugo Diaz (Linares) cieszy się z gola z Barceloną
Do przerwy utrzymał się sensacyjny wynik. Od początku drugiej połowy na murawie w ekipie gości pojawili się Frenkie de Jong, Gerard Pique i Ousmane Dembele. To właśnie ostatni z wymienionych w 63. minucie technicznym strzałem zaskoczył bramkarza trzecioligowej drużyny.
Chwilę późnie piłka po raz drugi wpadła do bramki... Barcelony! Radość kibiców Linares trwała jednak bardzo krótko. Na spalonym był w tej sytuacji Diaz, który przeszkadzał w skutecznej interwencji golkiperowi Blaugrany.
Goście w końcu wyszli na prowadzenie. Na przebój poszedł Ferran Jutgla, a swój rajd zakończył celnym strzałem.

Spojenie Linares, poprzeczka Barcelony

Piłkarze Linares wcale nie zamierzali się poddawać. Kwadrans przed końcem w spojenie bramki Barcelony trafił Cristian Carracedo. Neto tylko obserwował, gdzie zmierza piłka.
Strzałem w poprzeczkę w 78. minucie odpowiedział Dembele.
Barcelona, zdobywca Pucharu Króla w poprzednim sezonie, pokonała Linares 2:1, jednak trener Xavi Hernandez nie mógł być w pełni zadowolony z postawy swoich graczy.
Linares - Barcelona 1:2 (1:0)
Bramki: Diaz 19' - Dembele 63', Jutgla 69'
Autor: Kali/po / Źródło: eurosport.pl