PSG - Club Brugge. Kylian Mbappe przeszedł do historii. Strzelił 30 goli w wieku niespełna 23 lat - Liga Mistrzów

08/12/2021, 06:35 GMT+1

Kylian Mbappe z PSG we wtorek zdobył kolejne dwie bramki w Lidze Mistrzów. Tym razem w starciu z Club Brugge w szóstej kolejce trafił między drugą a siódmą minutą. Zespół z Paryża wygrał 4:1. Francuski napastnik tym samym wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji najszybciej strzelonych po sobie dwóch goli w tych rozgrywkach. Ale to nie wszystko.

Mbappe zachwyca od wielu sezonów. We wtorek ponownie pokazał niesamowite umiejętności.
Nie minęło nawet dziesięć minut, a PSG po jego dwóch trafieniach prowadziło już z Club Brugge 2:0.
Potem jeszcze jednego gola przed zmianą stron strzelił zdobywca Złotej Piłki 2021 Leo Messi - podawał mu Mbappe.
Po przerwie bramkę dla gości zdobył Mats Rits, ale krótko potem znów golkipera przyjezdnych pokonał Messi. Ostatecznie paryżanie wygrali 4:1 i z drugiego miejsca w grupie A awansowali do następnej rundy.

Rodrygo liderem

Dwa gole strzelone w tym meczu w zaledwie sześć minut i 23 sekundy dają Mbappe drugie miejsce w klasyfikacji dwóch najszybciej zdobytych po sobie bramek w Lidze Mistrzów w historii. Najlepszy w tym rankingu jest Brazylijczyk Rodrygo.
Zawodnik Realu Madyt w starciu z Galatasarayem w listopadzie 2019 roku na strzelenie dwóch goli potrzebował dokładnie dziesięć sekund mniej (6,13 min).
Trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Iworyjczyk Sebastien Haller. W tym roku piłkarz Ajaksu dwukrotnie pokonał golkipera Sportingu w osiem minut i siedem sekund.
W 2018 roku Gonzalo Higuain zdobył dwie bramki przeciwko Tottenhamowi zaledwie sekundę wolniej od Hallera. To Argentyńczykowi daje czwartą lokatę.
Piąta pozycja jest zajęta teraz przez rodaka Higuaina Julia Ricardo Cruza. On występując w Interze strzelił dla zespołu z Mediolanu dwa gole w osiem i pół minuty. Stało się to w 2006 roku w starciu przeciwko Spartakowi Moskwa.

Najmłodszy z 30 golami

Wracając do Mbappe, to dwie bramki zdobyte we wtorek nie tylko wywindowały go na drugie miejsce w klasyfikacji "najszybszych dwóch goli".
Francuz został pierwszym piłkarzem w historii Ligi Mistrzów, który ma na koncie co najmniej 30 trafień w tych najbardziej prestiżowych rozgrywkach przed ukończeniem 23. roku życia. We wtorek miał dokładnie 22 lata i 352 dni, a po spotkaniu z Club Brugge ma już 31 goli Champions League.
Pięć najszybszych dwóch goli w Lidze Mistrzów:
6'13 - Rodrygo (Real) - Galatasaray (2019)
6'23 - Mbappé (PSG) - Club Brugge (2021)
8'07 - Haller (Ajax) - Sporting (2021)
8'08 - Higuaín (Juve) - Tottenham (2018)
8'30 - Cruz (Inter) - Spartak (2006)