Przemysław Frankowski strzelił gola w meczu Chicago Fire - New York Red Bulls

25/10/2020, 10:45 GMT+1

Przemysław Frankowski błysnął za oceanem. Polski skrzydłowy zdobył bramkę, a jego Chicago Fire zremisowało u siebie z New York Red Bulls 2:2 w sobotnim meczu amerykańskiej MLS. To pierwsze trafienie 25-latka w tych rozgrywkach w tym sezonie.

Przemysław Frankowski wybrany Zawodnikiem Meczu w MLS

Frankowski rozegrał całe spotkanie, a na listę strzelców wpisał się w 71. minucie. Po tym golu gospodarze objęli prowadzenie 2:1. W drugie minucie doliczonego czasu gry do wyrównania doprowadził Brian White.

Po spotkaniu Polak został wybrany Zawodnikiem Meczu.
Dla byłego piłkarza Jagiellonii Białystok, który barwy Fire reprezentuje od 2019 roku, było to pierwsze trafienie w tym sezonie. W sumie dla drużyny z Chicago Frankowski strzelił sześć goli w MLS.

Mecz z liderem na horyzoncie

Drużyna polskiego pomocnika po rozegraniu 19 meczów ma 21 punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Red Bulls mają na koncie 20 spotkań, w których zdobyli 26 oczek, co daje im siódmą lokatę.
W następnej kolejce Fire zmierzy się na wyjeździe z liderem Konferencji Wschodniej, drużyną Philadelphia Union.
Autor: Kali / Źródło: PAP, eurosport.pl