Premier Morawiecki po meczu: oczekuję działań wobec chuliganów

20/05/2018, 20:30 GMT+2

"Oczekuję od stosownych służb podjęcia zdecydowanych działań wobec stadionowych chuliganów" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. W niedzielę w 77. min został przerwany mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa, ponieważ na boisko rzucono race. Kilkudziesięciu fanów Kolejorza wbiegło na boisko, musiała interweniować policja. Spotkanie nie zostało dokończone.

"Oczekuję od stosownych służb podjęcia zdecydowanych działań wobec stadionowych chuliganów. Wszystkim prawdziwym kibicom piłkarskim dziękuję natomiast za setki pięknych i pomysłowych patriotycznych opraw meczowych w sezonie 2017/18!" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

"Incydenty zagrażające bezpieczeństwu"

Premier pogratulował jednocześnie Legii Warszawa zdobycia w Poznaniu tytułu Mistrza Polski. "I życzę powodzenia w eliminacjach do Ligi Mistrzów, a Jagiellonii, Lechowi i Górnikowi w kwalifikacjach do Ligi Europy!" - dodał premier.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann poinformował w niedzielę na Twitterze, że z powodu licznych incydentów zagrażających bezpieczeństwu uczestników meczu podjął decyzję o przerwaniu imprezy. Szerszy komentarz wojewoda ma wydać w poniedziałek. W piątek Hoffmann apelował do kibiców o spokój i powstrzymanie emocji podczas niedzielnego meczu. Zapowiedział, że "jakiekolwiek naruszenie prawa przyniesie bardzo surowe konsekwencje".

Dostali walkowera

Mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa został przerwany z powodu niewłaściwego zachowania miejscowych kibiców przy stanie 2:0 dla gości. W 77. minucie sędzia Daniel Stefański przerwał grę z powodu rac rzucanych przez poznańskich kibiców na boisko.
Kilka minut później kilkudziesięciu fanów Kolejorza wbiegło na boisko. Na murawie pojawiło się około 200 policjantów, którzy przegonili chuliganów z powrotem na trybuny i opanowali sytuację. Po około 20 minutach ogłoszono, że decyzją wojewody mecz zostaje przerwany. Decyzją Komisji Ligi Legia Warszawa otrzymała walkower (3:0), co oznacza, że została mistrzem kraju w sezonie 2017/18.
Autor: dasz / Źródło: PAP, sport.tvn24.pl