Premier League. Kontuzja Sadio Mane w meczu z Wolverhampton

24/01/2020, 16:28 GMT+1

Sadio Mane przedwcześnie zakończył czwartkowy mecz z Wolverhampton. Skrzydłowy Liverpoolu opuścił murawę stadionu Molineux już w 33. minucie. Senegalczyk najprawdopodobniej doznał urazu mięśnia dwugłowego uda.

Ekipa prowadzona przez Juergena Kloppa wygrała piętnasty mecz z rzędu w Premier League. Wyjazdowa wygrana z Wilkami (2:1) była też czterdziestym meczem The Reds bez porażki w lidze.
Jedynym zmartwieniem niemieckiego szkoleniowca po meczu z Wolves jest stan zdrowia Sadio Mane. 27-latek został zmieniony już w 33. minucie przez Takumiego Finamino. Były piłkarz Southampton poczuł ból w udzie i sam poprosił o zmianę.

Klopp czeka na więcej informacji

- Nie wiemy dokładnie, jak poważny jest to uraz, ale chodzi o mięsień. Poczuł coś w ścięgnie udowym, ale oczywiście musimy jeszcze poczekać - powiedział po meczu Juergen Klopp.
Mane jest w tym sezonie motorem napędowym Liverpoolu. W barwach klubu z Anfield wystąpił już w 30 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelił piętnaście goli i zaliczył jedenaście asyst.
Senegalczyk bardzo by się przydał, bo przed wicemistrzami Anglii kolejne wyzwania. Już 26 stycznia liverpoolczycy zagrają na wyjeździe z Shrewsbury Town w 4. rundzie Pucharu Anglii, a trzy dni później czeka ich wizyta na stadionie olimpijskim w Londynie i ligowy mecz z West Ham United.
Autor: MSk/łup / Źródło: Eurosport