Premier League - Aston Villa - Manchester United - Wynik i relacja meczu - Piłka nożna

09/05/2021, 15:56 GMT+2

Wyścig o mistrzostwo Anglii trwa. Manchester United napotkał problemy, ale ostatecznie pokonał 3:1 Aston Villę w 35. kolejce Premier League i przedłużył swoje marzenia o tytule.

Gdyby Manchester City pokonał w sobotę Chelsea, to nie tylko wygrałby małą zapowiedź finału tegorocznej Ligi Mistrzów, ale tez załatwiłby sprawę na krajowym podwórku. Piłkarze Pepa Guardioli rozbudzili jednak trochę już ospałe nadzieje lokalnych rywali.

Powrócili

Czerwone Diabły, które mają jeszcze jeden nierozegrany mecz w zanadrzu, muszą zwyciężać bez wyjątku, aby jako jedyni w lidze naciskać piłkarzy z Etihad Stadium. To im się w niedzielne popołudnie na Villa Park udało, aczkolwiek z problemami.
Pierwszego gola w 24. minucie strzeliła bowiem Aston Villa, konkretnie Bertrand Traore. Do przerwy to Manchester City był więc nowym mistrzem Anglii.
United wzięło się jednak po powrocie z szatni do pracy, mecz właściwie rozstrzygając w cztery minuty, między 52. a 56. Najpierw Paul Pogba wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Bruno Fernandes, potem ładną bramkę zdobył Mason Greenwood. W końcówce trafił jeszcze Edinson Cavani.
Były to bramki de facto nie tylko na wagę trzech punktów, ale też podtrzymania przy życiu mistrzowskiego wyścigu. Po 35 kolejkach City uzbierało 80 punktów, United jest o 10 punktów gorsze, choć ma też jeden zaległy mecz do rozegrania. Każda ewentualna porażka graczy Ole Gunnara Solskjaera sprawi, że ich marzenia o tytule prysną jak mydlana bańka.
Aston Villa - Manchester United 1:3
Bramki: Bertrand Traore (24.) - Bruno Fernandes (52.) Mason Greenwood (56.), Edinson Cavani (87.)
Autor: mb/TG / Źródło: eurosport.pl