Premier League 2020/21. Chelsea - Leicester City - wynik i relacja - Piłka nożna

18/05/2021, 21:24 GMT+2

Jeden z kluczowych meczów Premier League w kontekście walki o Ligę Mistrzów padł łupem Chelsea. Londyńczycy w hicie 37. kolejki pokonali 2:1 Leicester City.

Wtorkowe starcie było powtórką sobotniego finału Pucharu Anglii. Tam lepsi okazali się zawodnicy Brendana Rodgersa, którzy triumfowali 1:0. Taki wynik trzy dni później już właściwie dałby im prawo gry w najbardziej prestiżowych rozgrywkach europejskich.

Jakość wzięła górę

Chelsea miała jednak inne plany. Na Stamford Bridge górę wzięła po prostu wyższa piłkarska jakość zawodników prowadzonych przez Thomasa Tuchela, którzy mogli już po pierwszej połowie prowadzić 2:0 po dwóch bramkach Timo Wernera, obu jednak anulowanych po analizie VAR.
Ekipa z zachodniego Londynu zrobiła swoje dzięki stałym fragmentom gry już w drugiej połowie. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bena Chillwela trafił Antonio Ruediger, potem rzut karny po faulu na Wernerze wykorzystał Jorginho. Leicester odpowiedziało tylko honorowym golem Kelechiego Iheanacho.
Chelsea choć we wtorek wygrała, to dalej nie jest pewna gry w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Kolejkę przed końcem sezonu Premier League jest trzecia, z punktem przewagi nad czwartym Leicester oraz czterema nad piątym Liverpoolem, który ma jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania.
Dla Chelsea w przypadku ewentualnego rozczarowania w ostatniej kolejce istnieje jeszcze jedna droga do przyszłorocznej Ligi Mistrzów. Wystarczy wygrać tegoroczną. Finałowy rywal drużyny Tuchela we wtorek niespodziewanie stracił punkty w lidze. Pewny mistrzostwa Anglii Manchester City przegrał z Brighton 2:3, choć po 50 minutach gry prowadził 2:0. Jakub Moder spędził na murawie pełne 90 minut.
Chelsea - Leicester City 2:1
Bramki: Antonio Ruediger (47.), Jorginho (66. karny) - Kelechi Iheanacho (76.)
Autor: mb/łup / Źródło: eurosport.pl