Pogoń Szczecin - Legia Warszawa: wynik i relacja z meczu - PKO Ekstraklasa

07/05/2023, 17:29 GMT+2

W ostatnim niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin pokonali u siebie Legię Warszawa 2:1. Ten wynik sprawił, że na trzy kolejki przed końcem rozgrywek pewni pierwszego tytułu w historii są gracze Rakowa Częstochowa.

Niedziela mogła być dla Rakowa niezwykle szczęśliwa już kilka godzin wcześniej. Podopieczni Marka Papszuna nie wykorzystali jednak okazji, by samemu przypieczętować tytuł, ponieważ niespodziewanie przegrali w Kielcach z broniącą się przed spadkiem Koroną 0:1.

Pogoń lepsza po golu w końcówce

W tej sytuacji częstochowianie musieli liczyć na to, że Legia nie wygra swojego spotkania w Szczecinie. Już sam początek wskazywał, że taki scenariusz jest całkiem realny.
Co więcej, w 10. minucie przeważająca na boisku Pogoń wyszła na prowadzenie. Wówczas Luka Zahović zgrał piłkę głową do Mateusza Łęgowskiego, a 20-letni pomocnik precyzyjnym strzałem z dystansu pokonał Kacpra Tobiasza.
W dalszej fazie meczu inicjatywę przejęli świeżo upieczeni triumfatorzy Fortuna Pucharu Polski. Gościom brakowało jednak skuteczności, tak jak tuż przed przerwą, gdy w poprzeczkę z kilku metrów uderzył czeski napastnik Tomas Pekhart.
Druga połowa rozpoczęła się już jednak dla legionistów znakomicie. W sytuacji sam na sam z golkiperem znalazł się wprowadzony w przerwie Maciej Rosołek, który strzałem na długi słupek nie dał szans Dante Stipicy i doprowadził do wyrównania.
W następnych minutach obie drużyny miały problemy ze stwarzaniem dobrych okazji podbramkowych. Kiedy wydawało się, że kibice będą świadkami podziału punktów, szczecinianie przeprowadzili składną akcję, którą sprytnym uderzeniem wykończył Wahan Bichakhchyan, zapewniając swojej ekipie trzy oczka.

Najbardziej z takiego rozstrzygnięcia cieszą się jednak w Częstochowie, bo dzięki temu ekipa Papszuna jest już pewna historycznego, pierwszego mistrzostwa Polski. Na trzy kolejki przed końcem sezonu Raków ma bowiem 11 punktów przewagi nad Legią.
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 2:1 (1:0)
Bramki: Łęgowski (10.), Bichakhchyan (88.) - Rosołek (48.).
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl