PKO Ekstraklasa 2020/2021. Cracovia - Zagłębie Lubin. Wynik i relacja z meczu

28/02/2021, 17:40 GMT+1

W niedzielę w Krakowie zagrały ze sobą drużyny znajdujące się w dołku. Po ostatnim gwizdku powody do zadowolenia mieli goście z Lubina. Zagłębie pokonało na wyjeździe Cracovię 4:2. Najlepszym strzelcem Miedziowych w historii występów w ekstraklasie został Filip Starzyński, natomiast Patryk Szysz zdobył bramkę, która kandydować będzie do miana gola sezonu.

Filip Starzyński i Patryk Szysz z Zagłębia Lubin

Ostatnie tygodnie dla Cracovii i Zagłębia nie były udane. Oba zespoły do niedzielnego meczu przystępowały z serią pięciu spotkań bez zwycięstwa w lidze. Gra toczyła się więc zarówno o ligowe punkty, jak o wyczekiwane przełamanie.

Cudowny gol

Już w 10. minucie goście objęli prowadzenie. Fenomenalną przewrotką popisał się Patryk Szysz. 22-latek idealnie złożył się do strzału z powietrza. Karol Niemczycki nawet nie drgnął. Trafienie Szysza bez problemu powinno się znaleźć w zestawieniu najpiękniejszych goli sezonu 2020/21 w PKO Ekstraklasie.
Pasy wyrównały w 30. minucie. Gospodarzom pomógł w tym obrońca Zagłębia Lorenco Simić, który pokonał własnego bramkarza.
Przyjezdnym udało się jednak jeszcze przed przerwą ponownie wyjść na prowadzenie. Piłkę do siatki skierował Filip Starzyński, który wykończył wzorową kontrę.

"Figo" z rekordem

Na początku drugiej połowy sytuacja Cracovii się pogorszyła. Drugą żółtą kartkę obejrzał Daniel Pik. Do tego Jakuba Żubrowskiego sfaulował w polu karnym, więc sędzia Szymon Marciniak wskazał na wapno. Z jedenastu metrów nie pomylił się Starzyński. Dla "Figo" był to 41. ligowy gol w barwach Zagłębia. Dzięki temu został najlepszym strzelcem Miedziowych w ekstraklasie. Wyprzedził Radosława Jasińskiego.
Grający w dziesiątkę gospodarze nie odpuszczali. W 68. minucie arbiter podyktował drugi rzut karny, tym razem dla Cracovii. Pelle van Amersfoort przegrał jednak pojedynek z Dominikiem Hładunem.
Ambitnie walczącym Pasom udało się złapać kontakt chwilę później, gdy z bliska trafił Filip Piszczek.
W końcówce sprawę wyniku załatwił Simić. Chorwat celnie główkował po centrze z rzutu rożnego i tym samym zrehabilitował się za samobója z pierwszej połowy.

Cracovia w dziewiątkę

Cracovia kończyła mecz w dziewiątkę. Podobnie jak wcześniej Pik, dwie żółte kartki obejrzał debiutujący w nowych barwach Luis Rocha, który został sprowadzony z Legii Warszawa.
Zagłębie wygrało na wyjeździe 4:2 z Cracovią. Miedziowym udało się przerwać złą serię meczów bez zwycięstwa. Pasy muszą jeszcze na to poczekać.
Cracovia - Zagłębie Lubin 2:4 (1:2)
Bramki: Simić 30' (samobój), Piszczek 72' - Szysz 10', Starzyński 44', 53' (z karnego), Simić 86'
Czerwone kartki: Pik 53' (za dwie żółte), Luis Rocha 88' (za dwie żółte)
Autor: Kali/dasz / Źródło: eurosport.pl