Piłka nożna - Patryk Klimala z pierwszym golem w barwach Celticu

02/08/2020, 18:47 GMT+2

Patryk Klimala doczekał się pierwszego gola w Celticu. W meczu z Hamilton Academical wszedł na murawę cztery minuty przed końcem i to wystarczyło do zdobycia bramki oraz przypieczętowania wygranej 5:1.

21-latek do Glasgow trafił w styczniu tego roku, ale początki w nowym miejscu miał trudne. Grał bardzo mało albo nie grał w ogóle. Na wiosnę wystąpił w sumie tylko w czterech z trzynastu spotkań. Lepsze czasy miały jednak dopiero nadejść.

Metamorfoza wyglądu i formy

Po trudnym starcie Klimala latem przeszedł metamorfozę zewnętrzną, która miała także zwiastować metamorfozę formy. Ściął włosy na krótko, przybrał masy mięśniowej, a z czasem zaczął się lepiej prezentować na murawie. Strzelił trzy gole w meczach sparingowych, by dobrą dyspozycję potwierdzić także w poważnej rywalizacji.
W niedzielnym meczu inaugurującym kolejny sezon szkockiej ekstraklasy na boisku zameldował się w 86. minucie i już po czterech kolejnych cieszył z premierowego trafienia w oficjalnych rozgrywkach w nowym klubie. Otrzymał wówczas otwierające podanie od Christophera Julliena, przepchnął walczącego z nim o piłkę defensora rywali i uderzył płasko, precyzyjnie w kierunku dalszego słupka.

Trudny rywal do pierwszego składu

Pomimo zdobytej bramki Polak o regularną grę w pierwszej jedenastce ekipy prowadzonej przez Neila Lennona będzie miał bardzo trudno.
Odsonne Edouard, czyli jego bezpośredni konkurent do podstawowego składu oraz zawodnik, którego w niedzielę zastąpił na murawie, w tym samym meczu popisał się hat-trickiem.

Autor: mb/twis / Źródło: eurosport.pl