Piast Gliwice - Zagłębie Lubin: wynik i relacja - PKO Ekstraklasa

09/02/2020, 18:05 GMT+1

Piast Gliwice pokonał u siebie Zagłębie Lubin 2:0 w niedzielnym meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gole dla gospodarzy strzelili Jorge Felix i Jakub Czerwiński, dla którego był to pierwszy oficjalny występ po pięciomiesięcznej przerwie, spowodowanej kontuzją kolana.

Gospodarze od początku ruszyli do ataku i w pierwszej połowie dominowali na boisku. Prowadzenie dał im w 17. minucie z rzutu karnego Jorge Felix, najskuteczniejszy gracz Piasta w tym sezonie. Hiszpan zdobył swoją 11. bramkę.
W kolejnych minutach również aktywniejsi byli zawodnicy trenera Waldemara Fornalika. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku miał Tom Hateley, który z rzutu wolnego posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
Chwilę wcześniej doszło do zabawnego nieporozumienia. Sędzia Szymon Marciniak pomylił bardzo podobnych do siebie graczy Zagłębia Sasę Balicia i Damiana Oko, w efekcie pokazał Baliciowi drugą żółtą kartkę, ale szybko skorygował decyzję.
Lubinianie odpowiedzieli tylko lekkim, niecelnym strzałem głową Bartosza Białka.

Stempel Czerwińskiego

Drugą część goście zaczęli od uderzenia Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego, po którym skutecznie interweniował Frantisek Plach. W rewanżu golkipera gości sprawdził Patryk Sokołowski. Lubinianie w ataku pozycyjnym mieli problemy z przebiciem się pod gliwicką bramkę. Kiedy się udało w 60. minucie, Damjan Bohar spudłował z dobrej pozycji.
Gospodarze próbowali rozstrzygnąć losy meczu i z kilku swoich okazji jedną wykorzystali. Po dośrodkowaniu Gerarda Badii z rzutu rożnego wynik ustalił z bliska Jakub Czerwiński.
Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Jorge Felix (17-karny), 2:0 Jakub Czerwiński (78).
Żółta kartka - Piast Gliwice: Mikkel Kirkeskov. KGHM Zagłębie Lubin: Sasa Balic, Filip Starzyński, Jakub Tosik, Damian Oko, Kacper Chodyna.
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 4 112.
Piast Gliwice: Frantisek Plach - Bartosz Rymaniak, Uros Korun, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Jorge Felix (86. Tomasz Jodłowiec), Patryk Sokołowski, Tom Hateley, Sebastian Milewski - Patryk Tuszyński, Piotr Parzyszek (71. Gerard Badia).
KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Kacper Chodyna, Bartosz Kopacz, Damian Oko, Sasa Balic - Matyas Tajti (61. Rok Sirk), Jakub Tosik (79. Łukasz Poręba), Filip Starzyński (85. Olaf Nowak), Bartosz Slisz, Damjan Bohar - Bartosz Białek.
Autor: Kali / Źródło: PAP