Paris Saint-Germain - St. Etienne: wynik i relacja - Puchar Francji

24/07/2020, 21:22 GMT+2

Piłkarze Paris Saint-Germain dołożyli do tytułu mistrza kraju trofeum w Pucharze Francji. Po podwójną koronę sięgnęli jednak po niezbyt ładnym i pełnym ostrych starć spotkaniu, wygranym 1:0 z AS Saint-Etienne.

PSG pokonał 1:0 St. Etienne w finale Pucharu Francji

Blisko cztery i pół miesiąca upłynęły od ostatniego meczu Paris Saint-Germain o stawkę. Francuska liga zakończyła przedwcześnie swoje rozgrywki, ale mistrzów kraju czekał jeszcze mecz, którego wynik musiał zostać rozstrzygnięty na boisku: finał Pucharu Francji.
Rywalem paryżan był AS Saint-Etienne, zespół z drugiego końca tabeli Ligue 1, który w półfinale pucharowych rozgrywek szczęśliwie wyeliminował broniący trofeum zespół Rennes, strzelając gola w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Forma wielką niewiadomą

Obie drużyny przed piątkowym finałem rozegrały w ostatnich dniach kilka spotkań towarzyskich. Drużyna St. Etienne grała nieco więcej i wybrała bardziej wymagających rywali. PSG postanowiło za to sprawdzić skuteczność swoich strzelców. Ci w trzech sparingach strzelili 20 goli, z których siedem było autorstwa duetu Neymar-Mbappe. Niemniej po ponad 130 dniach bez gry trudno było cokolwiek powiedzieć o dyspozycji obu zespołów przed spotkaniem w podparyskim Saint-Denis.
Początek finału również nie przyniósł odpowiedzi na to pytanie. Obie drużyny szukały drogi w pole karne przeciwnika i przez chwilę wydawało się, że to St. Etienne jest bliższe gola.
Paryżanie potrzebowali niespełna kwadransa, żeby odzyskać inicjatywę na boisku. W 14. minucie Kylian Mbappe wypracował kapitalną sytuację, ale jego strzał odbił broniący bramki St. Etienne Jessy Moulin. Na miejscu był jednak Neymar, a przy jego dobitce Moulin był już bezradny.

Walka o piłkę zamieniła się w bijatykę

Niestety kilka chwil później ciekawe widowisko znacznie straciło na atrakcyjności. Po brutalnym faulu Loica Perrina na Mbappe na boisku górę wzięły emocje. Wywiązała się bijatyka, w wyniku której arbiter musiał sięgnąć po zestaw kartek. Kilku zawodników zobaczyło żółty kartonik, a sprawca zamieszania opuścił plac gry z czerwoną kartką na koncie. Z boiska zszedł również kontuzjowany Mbappe.

W drugiej połowie gra się nieco uspokoiła, choć wciąż obfitowała w wiele ostrych zagrań. Grający w osłabieniu piłkarze znad Loary bronili dostępu do własnej bramki. Gdy popełniali błędy, z opresji ratował ich Moulin, który rozgrywał fenomenalne spotkanie.
Pozwolił się pokonać tylko raz, a jedyna bramka Neymara okazała się decydującą o losach Pucharu Francji. Trofeum wywalczone zostało przez PSG już po raz 13.
Paris Saint-Germain - AS Saint-Etienne 1:0 (1:0)
Bramka: Neymar (14')
Autor: macz / Źródło: eurosport.pl