Paderborn - Borussia Dortmund. Piłkarze zadedykowali gole George'owi Floydowi - Bundesliga

31/05/2020, 19:12 GMT+2

Jadon Sancho był największym bohaterem Borussii w wygranym meczu z Paderborn. O angielskim piłkarzu mówi się nie tylko za sprawą hat-tricka, ale też dedykacji po pierwszym golu dla zmarłego na skutek policyjnej interwencji George'a Floyda. Podobnie postąpił inny piłkarz ekipy z Dortmundu, Achraf Hakimi.

W pierwszych trzech meczach po przerwie spowodowanej koronawirusem 20-latek wchodził na boisko z ławki rezerwowej. W niedzielę trener Lucien Favre dał mu szansę w wyjściowym składzie. I jak się okazało, dobrze zrobił. Anglik trzy razy trafił do siatki - w 57., 74., i 90. minucie, a BVB rozbiło rywali na wyjeździe aż 6:1.

"Sprawiedliwość"

Po strzeleniu pierwszego gola Sancho ściągnął koszulkę i pokazał żółty t-shirt z napisem: "Sprawiedliwość dla George'a Floyda".

Taki sam napis widniał na koszulce klubowego kolegi Anglika, Hakimiego po tym, jak Marokańczyk strzelił gola na 4:1 dla Borussii.

Piłkarze z Dortmundu odnieśli się w ten sposób do śmierci 46-letniego Floyda. 25 maja Afroamerykanin stracił życie po brutalnej policyjnej interwencji. W poniedziałek do internetu trafiło nagranie z incydentu, na którym widać, jak jeden z policjantów przyciska mężczyźnie kolanem szyję do ziemi, nie reagując na krzyki Floyda, że nie może oddychać. Wkrótce potem mężczyzna zmarł. Jego śmierć wywołała falę zamieszek w Minneapolis i innych amerykańskich miastach, które trwają do dziś.

Francuz też pamiętał

Sancho i Hakimi to nie jedyni piłkarze Bundesligi, którzy w niedzielę postanowili oddać hołd Floydowi. Podobnie uczynił Francuz Marcus Thuram, strzelec dwóch goli w wygranym przez Borussię Moenchengladbach meczu z Unionem Berlin 4:1.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl