Olympique Marsylia - Amiens: Dario Benedetto grał w czepku pływackim - Ligue 1

07/03/2020, 08:28 GMT+1

"Najbardziej dziwaczna kuracja" - tak media nazywają to, co spotkało po kontuzji głowy Daria Benedetto. W meczu z Amiens sztab medyczny założył piłkarzowi Marsylii czepek pływacki.

Była 8. minuta meczu 28. kolejki francuskiej ekstraklasy, gdy Benedetto zderzył się z Nicholasem Opoku. W starciu tym bardziej ucierpiał napastnik Marsylii, który doznał urazu głowy.

Benedetto jak Phelps

Argentyńczyk mógł kontynuować grę, ale tylko w opatrunku, więc sztab medyczny nałożył mu taki na głowę. To jednak nie wszystko. Na opatrunek założono dodatkowo... czepek pływacki. 29-latek biegał z nim do końca spotkania, czym wzbudził duże zainteresowanie, nie tylko francuskich mediów.

"Benedetto wcielił się w rolę pływaka Michaela Phelpsa" - napisał angielski "Daily Mail". "Jasnoniebieskie gumowe nakrycie głowy wprawiało w zakłopotanie zarówno piłkarzy, jak i kibiców" - twierdzili brytyjscy dziennikarze, a sposób, w jaki zareagowano na kontuzję Argentyńczyka określili mianem "najbardziej dziwacznego w futbolu".

Z 2:0 na 2:2

Koniec końców czepek nie przyniósł szczęścia marsylczykom. Wprawdzie gospodarze długo prowadzili 2:0 po trafieniach Morgana Sansona i Dimitri Payeta, ale końcówka należała do Amiens. W 83. minucie rzut karny na gola zamienił Sehrou Guirassy, a w piątej minucie doliczonego czasu remis 2:2 przypieczętował przyjezdnym Saman Ghoddos.
W tabeli ligi francuskiej Marsylia jest druga, Amiens przedostatnie.