Olympique Lyon - Rennes. Memphis Depay i Jeff Reine-Adelaide zerwali więzadła w kolanie - liga francuska

16/12/2019, 06:05 GMT+1

To była fatalna niedziela dla Olympique Lyon. Nie dość, że trzecia drużyna poprzedniego sezonu ligi francuskiej przegrała w niedzielę u siebie z Rennes 0:1, to na dodatek ciężkich kontuzji kolana doznało dwóch jej piłkarzy, w tym słynny Memphis Depay.

Czołowy piłkarz reprezentacji Holandii w niedzielnym meczu francuskiej ekstraklasy zerwał więzadło krzyżowe przednie lewego kolana. Na drugą połowę już nie wyszedł. "Absencja piłkarza nie będzie krótsza niż sześć miesięcy" - poinformował jego klub.

Koniec marzeń o Euro?

To praktycznie przekreśla szansę występu Holendra w rozpoczynających się 12 czerwca mistrzostwach Europy. W barwach Oranje 25-latek rozegrał dotychczas 51 meczów i strzelił 19 goli.
Kontuzja Depaya jest również dużym ciosem dla Olympique Lyon, który m.in. dzięki jego dobrej grze wywalczył awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W obecnym sezonie francuskiej ekstraklasy Holender zdobył dziewięć bramek, a w Champions League - pięć.

A to nie koniec fatalnych wieści dla Lyonu. Wcześniej, bo w 35. minucie boisko z powodu zderzenia się z Hamarim Traore opuścił również 21-letni pomocnik Olympique Jeff Reine-Adelaide. Jak się potem okazało, on także zerwał więzadło krzyżowe.
"Klub ubolewa nad poważnymi kontuzjami Memphisa Depaya i Jeffa Reine-Adelaide'a, którzy doznali zerwania więzadeł krzyżowych przednich - odpowiednio w lewym i w prawym kolanie. Siły i odwagi" - czytamy w komunikacie.

Gospodarze gościnni

Jakby tego było jeszcze mało, w 89. minucie niedzielnego starcia Rennes strzeliło gola na wagę wyjazdowego zwycięstwa 1:0. Jego autorem był Eduardo Camavinga.
To była zła kolejka dla gospodarzy. W dziesięciu meczach 18. kolejki Ligue 1 drużyny występujące w na własnym stadionie zdobyły zaledwie cztery bramki.