Napoli - Juventus: wynik i relacja z meczu - Serie A

11/09/2021, 18:05 GMT+2

Klasyk Serie A dla Napoli. Na własnym boisku drużyna prowadzona przez Luciano Spallettiego wygrała z Juventusem 2:1. Niestety, udział w porażce ekipy Starej Damy miał Wojciech Szczęsny, który popełnił błąd przy golu Matteo Politano. Od 73. minuty na boisku w drużynie Napoli przebywał Piotr Zieliński.

Wojciech Szczęsny popełnił błąd, po którym gola strzelił Matteo Napolitano

Początek nowego sezonu w wykonaniu Juventusu można uznać za falstart. Remis na wyjeździe 2:2 z Udinese i zaskakująca porażka na własnym boisku z Empoli 0:1 na pewno nie były powodem do dumy. W zupełnie innych nastrojach na starcie byli kibice z Neapolu. Ich drużyna pokonała Venezię (2:0) i Genoę (2:1).

Grecka tragedia Manolasa

Mecz na Stadio Diego Armando Maradona lepiej rozpoczęli gospodarze. Napoli przeważało, konstruowało kolejne akcje, tymczasem... w 10. minucie gola strzelił Juventus. Fatalnie zachował się pod własnym polem karnym Kostas Manolas. Grek w dziecinny sposób stracił piłkę na korzyść Alvaro Moraty. Hiszpan pognał na bramkę gospodarzy i mierzonym strzałem z ostrego kąta otworzył wynik spotkania.
Gol Alvaro Moraty po błędzie Kostasa Manolasa
Gospodarze dążyli do wyrównania, ale długo nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Szczęsnego.

Błąd Szczęsnego, katastrofa Kaena

Niestety, dla polskich kibiców i fanów Juve, z pomocą Napoli przyszedł w 57. minucie Szczęsny. Bramkarz kadry Biało-Czerwonych źle zachował się przy strzale Lorenzo Insigne, odbijając piłkę pod nogi Matteo Politano. Ten trafił z ostrego kąta.
W 73. minucie na murawie w barwach Napoli pojawił się Zieliński.
Kolejna katastrofa przytrafiła się Juventusowi w 85. minucie. Po rzucie rożnym rezerwowy Moise Kean odbił z bliska piłkę w kierunku własnej bramki. Sytuację rozpaczliwie próbował ratować Szczęsny, ale futbolówkę do siatki wpakował Kalidou Koulibaly.
Senegalski obrońca ustalił wynik w hicie Serie A. Po trzech kolejkach Juventus pozostaje z jednym punktem w dorobku.
Napoli - Juventus 2:1 (0:1)
Bramki: Politano 57', Koulibaly 85' - Morata 10'
Autor: Kali/po / Źródło: eurosport.pl