MLS 2022. Real Salt Lake City - Los Angeles FC: Giorgio Chiellini zagrał piłkę ręką jak w siatkówce - piłka nożna

07/08/2022, 14:31 GMT+2

Giorgio Chiellini postanowił kontynuować karierę w Los Angeles FC. Jego zespół spisuje się znakomicie, wygrał kolejny mecz, tym razem z Realem Salt Lake City 4:1. Włoch zapisał się w notesie sędziego, zagrywając piłkę ręką jak w siatkówce.

Giorgio Chiellini stanowi o sile defensywy LAFC

Po zakończeniu poprzedniego sezonu doświadczony środkowy obrońca pożegnał się z Juventusem i podjął decyzję o przenosinach do Stanów Zjednoczonych.
Giorgio Chiellini podpisał kontrakt do końca sezonu 2023 z kalifornijskim klubem Los Angeles FC.
Zespół prowadzony przez Stevena Cherundolo to połączenie gwiazd i w tym sezonie spisuje się świetnie.
Wszyscy chcą pokonać LAFC. podobnie było w sobotni wieczór w Sandy w stanie Utah, gdy punkty próbował odebrać im Real Salt Lake.
Mimo przewagi w większości statystyk i dwóch strzałów w poprzeczkę, to LAFC zwyciężyło aż 4:1.

Chiellini jak siatkarz

Jednak nie sam triumf był najbardziej interesujący tego wieczora na Rio Tinto Stadium
W 64. minucie gospodarze dalekim podaniem wyprowadzali kontratak, jednak w brutalny sposób przerwał go Chiellini.
Były gwiazdor reprezentacji Włoch postanowił zatrzymać piłkę obiema rękami. Ku niezadowoleniu kibiców, sędzia Victor Rivas pokazał piłkarzowi jedynie żółtą kartkę.

Dla zawodników z południowej Kalifornii była to piąta wygrana z rzędu. W tabeli Konferencji Zachodniej MLS LAFC prowadzi z przewagą 6 punktów nad Austin.

Autor: fira/TG / Źródło: Eurosport.pl, mlssoccer.com