Mistrzostwa Świata U-20. Włochy - Polska: wynik meczu na żywo i relacja live

02/06/2019, 15:15 GMT+2

Reprezentacja Polski do lat 20 przegrała z Włochami 0:1 w meczu 1/8 finału młodzieżowego mundialu. Tak relacjonowaliśmy spotkanie w eurosport.pl.

Koniec meczu. Polska przegrała z Włochami 0:1 i odpadła z Mistrzostw Świata U-20.
Zylla dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Żaden z Polaków nie zdołał sięgnąć piłki. To mogła być ostatnia okazja Biało-Czerwonych.
Dobre dośrodkowanie z lewej strony Skórasia, ale Benedyczak uderzył głową niecelnie. Szkoda straconej szansy.
Trzecia, ostatnia zmiana u Polaków. W miejsce Szoty wszedł Benedyczak.
Pinamonti biegł sam na sam z Majeckim, ale strzelił fatalnie, zbyt lekko! Polski bramkarz nie dał się zaskoczyć!
Druga zmiana w polskiej drużynie. Puchacz zastąpił Stanilewicza.
Znów w opałach był włoski golkiper po uderzeniu Skórasia! Polacy nie poddają się, szukają wyrównującego gola.
Polacy przechwycili piłkę na połowie rywali, a na strzał z dystansu zdecydował się Skóraś! Piłkę z trudem wybił włoski bramkarz!
Pierwsza korekta również u Włochów. Scamacca zszedł z boiska, w jego miejsce pojawił się Capone.
Scamacca strzelił z dystansu, ale w porę został zablokowany.
Pierwsza zmiana w polskiej ekipie. Kopacz zastąpił Makowskiego.
Trochę przypadku w tym było, ale piłka w końcu trafiła pod włoskie pole karne. Tam był Zylla, który przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali. Szkoda zmarnowanej szansy.
Z lewej strony dośrodkował Pellegrini, a walkę w powietrzu wygrał Scamacca. Piłka po uderzeniu głową włoskiego napastnika poszybowała nad bramką Majeckiego.
Wracamy po przerwie. Od razu w pole karne wbiegł Zylla, który oddał strzał, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

Koniec pierwszej połowy. Polacy zaczęli nieźle, ale później popełniali proste błędy. Jeden z nich wykorzystali Włosi, strzelając gola po rzucie karnym. Rywale, gdyby byli bardziej skuteczni, mogliby schodzić na przerwę z dwu lub trzybramkową przewagą.
Co zrobił Scamacca?! Włoski napastnik z łatwością minął Walukiewicza i z bliskiej odległości huknął nad bramką. To powinien być gol dla naszych przeciwników.
Pinamonti podcinką pewnie pokonał Majeckiego! Przegrywamy 0:1.
Rzut karny dla Italii! Ręką we własnym polu karnym zagrał Steczyk.
Do tej pory sześć strzałów oddali Włosi, a dwa Polacy (w celnych przewaga Italii 2-1).
Prosta strata gospodarzy w środku pola, Włosi natychmiast ruszyli z kontrą. Piłka trafiła do Pinamontiego, a ten nieznacznie chybił sprzed pola karnego. Mieliśmy sporo szczęścia.
Groźnie było po rzucie rożnym rozegranym przez kadrę Italii. Na szczęście Polacy zdołali wybić piłkę z własnego pola karnego.
Tripaldelli próbował przedzierać się lewym skrzydłem, ale został zatrzymany przez Szotę.
Sporo działo się pod polskim polem karnym, ale Włosi nie potrafili wykorzystać swoich okazji.
Włosi odpowiedzieli po rzucie rożnym. Do sytuacji strzeleckiej doszedł Pinamonti, ale na nasze szczęście piłka poleciała nad bramką Majeckiego.
Kolejny atak gospodarzy. Tym razem z dystansu uderzył Stanilewicz, choć jego próba nie sprawiła żadnych kłopotów bramkarzowi rywali.
W końcu Polacy śmielej ruszyli do przodu. Piłkę, ustawiony tyłem od bramki, zgrał Steczyk. A Zylla strzelił od razu i pomylił się nieznacznie. Mogliśmy objąć prowadzenie.
Biało-Czerwoni jeszcze bez składnej akcji w ofensywie. To Włosi częściej są przy piłce.
Pierwsi zaatakowali zawodnicy Italii, ale strzał Scamacci pozostawiał wiele do życzenia. Piłka poleciała wysoko nad bramką.
Spokojny początek. Żadna z ekip nie stworzyła jeszcze dogodnej okazji.
Zaczęli Polacy!
Składy:
Włochy: Plizzari - Ranieri, del Prato, Gabbia - Tripaldelli, Pellegrini, Esposito, Frattesi, Bellanova - Pinamonti, Scamacca.
Polska: Majecki - Stanilewicz, Sobociński, Walukiewicz, Szota - Slisz, Makowski - Skoras, Zylla, Bednarczyk - Steczyk.
Tak przedstawia się drabinka turnieju:

- Włochów znamy z ubiegłorocznych eliminacji mistrzostw Europy do lat 19. W tym meczu grał m.in. Tymoteusz Puchacz. Przegraliśmy 3:4, trzykrotnie prowadząc. Czas na rewanż. To jeden mecz, wszystko może się zdarzyć - mówił przed spotkaniem trener Polaków Jacek Magiera.
Reprezentacja Italii zajęła pierwsze miejsce w grupie B. W pierwszej części mistrzostw pokonała Meksyk 2:1 i Ekwador 1:0 oraz zremisowała z Japonią 0:0.
Biało-Czerwoni do fazy pucharowej turnieju awansowali z trzeciego miejsca w grupie A. Przegrali w niej z Kolumbią 0:2, wygrali z Tahiti 5:0 oraz zremisowali z Senegalem 0:0.
1/8 FINAŁU MŚ U-20: WŁOCHY - POLSKA 1:0 (1:0)Bramka: Pinamonti (38. - rzut karny)
Autor: kz / Źródło: eurosport.pl