Meikayla Moore strzeliła trzy samobójcze gole w meczu USA - Nowa Zelandia - piłka nożna kobiet

21/02/2022, 10:07 GMT+1

Meikayla Moore dokonała czegoś, co w piłce nożnej praktycznie się nie zdarza. O swoim osiągnięciu będzie chciała jednak jak najszybciej zapomnieć, bo w niedzielnym meczu Nowej Zelandii z USA strzeliła aż trzy gole samobójcze i jeszcze przed przerwą została zmieniona.

O hat-tricku strzelonym w jednej połowie lub takim, którego nie przedzielił żaden inny strzelec, mówi się klasyczny. Hat-trick, na którego składają się gole strzelone prawą i lewą nogą oraz głową, to tak zwany hat-trick perfekcyjny. Wszystkie te określenia pasują do niedzielnego wyczynu Moore, ale niestety nie jest to dla Nowozelandki powód do dumy.

Trzy samobóje i zmiana w pierwszej połowie

Drużyna narodowa piłkarki na co dzień występującej w Liverpoolu mierzyła się w niedzielę z Amerykankami w Carson w ramach turnieju SheBelieves Cup.
25-latka zaczęła fatalnie. W piątej minucie przecięła dośrodkowanie z lewego skrzydła i trafiła do własnej siatki. Pech, zdarza się. Problem w tym, że Moore zdarzyło się to znowu... minutę później. Znów próbowała interweniować po dośrodkowaniu, tym razem głową. Efekt był ten sam. Piłka w bramce.
Koszmar dopełnił się 30 minut później. Jeszcze jeden kiks i jeszcze jeden samobój. Obrończyni była zdruzgotana, co widziała trenerka Nowozelandek. Moore opuściła boisko jeszcze przed przerwą, notując absolutnie najgorszy występ w karierze. Taki, który prawdopodobnie nigdy więcej jej się nie zdarzy.
Amerykanki prowadziły do przerwy 3:0, oddając jeden celny strzał. Po przerwie były już konkretniejsze, strzeliły dwa gole i wygrały 5:0.
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl