Mario Balotelli strzelił pięć goli w meczu Adana Demirspor. Jeden był wyjątkowy. Piłka nożna

23/05/2022, 15:02 GMT+2

O tym, że Mario Balotelli ma wielki talent i jest nietuzinkowym piłkarzem, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Włoski napastnik postanowił przypomnieć o sobie światu w ostatniej kolejce ligi tureckiej, w której strzelił dla ekipy Adana Demirspor aż pięć goli. Jeden z nich był wyjątkowej urody.

W 38. kolejce tureckiej Super Ligi zespół Adana Demirspor rozgromił u siebie drużynę Goztepe 7:0. Bohaterem spotkania został Balotelli.

Balotelli pokazał klasę

"Super Mario" już do przerwy popisał się hat-trickiem, kiedy trafiał między 33., a 44. minutą gry. Po zmianie stron dorzucił jeszcze dwa trafienia. To drugie było naprawdę niesamowite.
Otóż w 71. minucie Balotelli znalazł się z piłką w polu karnym rywali. Naprzeciwko niego stał turecki obrońca Atakan Ridvan Cankaya. Włoch zahipnotyzował rywala, kilkukrotnie przeskakując nad piłką z nogi na nogę.
W pewnym momencie błyskawicznym zwodem minął przeciwnika, a całość wykończył efektownym krzyżakiem. Takich bramek nie ogląda się często.

31-letni Balotelli to 36-krotny reprezentant Italii, dla której strzelił 14 goli. W swojej karierze grał m.in. w Milanie, Interze, Manchesterze City czy Liverpoolu. W tym sezonie ligi tureckiej strzelił 18 goli. Jego zespół uplasował się na 9. miejscu w tabeli. Mistrzem Turcji został Trabzonspor.
Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl