Ligue 1. Wynik meczu, Metz-PSG

30/08/2019, 20:51 GMT+2

PSG bez problemów wygrało w Metz 2:0 w pierwszym spotkaniu 4. kolejki Ligue 1. W bramce mistrzów Francji zadebiutował 19-letni Marcin Bułka. Polski golkiper wiele się nie napracował.

Wizyta paryżan w północnej Francji niespodziewanie stała się ciekawa dla każdego polskiego kibica. Między słupkami mistrzów Francji stanął 19-letni Marcin Bułka. Do PSG trafił latem z Chelsea. W Londynie grał głównie w zespołach U-18 i U-23. W pierwszej drużynie The Blues zagrał tylko w sparingach.
Pierwszym bramkarzem klubu z Parku Książąt był dotychczas Alphonse Areola. Francuz w Metz usiadł na ławce, bowiem myślami jest już przy transferze do Realu Madryt. W odwrotną stronę za 15 mln euro ma powędrować Kostarykanin Keylor Navas, który ma dosyć roli rezerwowego w ekipie Królewskich.

Bułka z masłem

Piłkarze PSG nawet przez moment nie musieli martwić się o stratę punktów. Mistrzowie Francji bez trudu kontrolowali wydarzenia na murawie, a kontrataki Metz kończyły się bardzo niecelnymi strzałami.
W pierwszej połowie Marcin Bułka tylko dwa razy odprowadził piłkę wzrokiem, gdy z okolic szesnastego metra uderzał Habib Diallo. Gdy w drugiej części spotkania mogło być ciekawie pod bramką Bułki, strzał Nguette'a z łatwością zablokował Dagba. Polak mocno wynudził się w piątkowy wieczór.

Stałe fragmenty

W 11. minucie zawodnicy Metz kompletnie się pogubili. Paryżanie wykonali rzut rożny w sprytny sposób. Z piłką w polu karnym znalazł się Juan Bernat, którego staranował Mamadou Fofana. Jedenastkę pewnie wykorzystał Angel di Maria. W 43. minucie wynik podwyższył Eric Choupo-Moting. Reprezentant Kamerunu ładnym strzałem głową wykorzystał doskonałe dośrodkowanie z rzutu wolnego Marco Verrattiego. W drugiej połowie goli nie było.
Znowu poza kadrą PSG znalazł się Neymar. Oficjalny powód? Dolegliwości zdrowotne. Wszyscy jednak wiedzą, że Brazylijczyk robi wszystko, by wrócić do FC Barcelona.
Autor: MSk / Źródło: Eurosport