Liga norweska: Aalesund - Molde - Simen Nordlie trafia z połowy

17/06/2020, 05:52 GMT+2

Jak w wielu innych krajach, w piłkę na najwyższym poziomie zaczęli grać także Norwegowie. Już w pierwszej kolejce spotkań Eliteserien doszło do niesamowitego trafienia w meczu Aalesund - Molde (1:4). Rozgrywki w Norwegii można śledzić na antenie Eurosportu.

Faworytem konfrontacji byli goście, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie po golu Magnusa Wolffa Eikrema. Miejscowi najpierw zmarnowali rzut karny (fatalnie spudłował Niklas Castro), a następnie wyrównali w sposób niezwykle spektakularny.

Bez zastanowienia za kołnierz

W 29. minucie gry oba zespoły toczyły walkę o piłkę w środku pola. W pewnym momencie trafiła ona pod nogi Simena Nordliego. Zawodnik Aalesund zobaczył, że golkiper rywali wyszedł daleko na przedpole bramki i bez zastanowienia uderzył z całej siły przed siebie.
Futbolówka poszybowała wysoko w powietrze, gdzie nabrała jeszcze dużej rotacji. Andreas Linde starał się desperacko interweniować, ale było już za późno. Piłka wpadła szwedzkiemu golkiperowi za kołnierz. Niesamowite trafienie!
To był praktycznie jedyny moment w meczu, z którego gospodarze mogą być zadowoleni. Podrażnieni kuriozalnym golem piłkarze Molde zaaplikowali rywalom jeszcze trzy bramki, autorstwa Etzaza Hussaina, Leke Jamesa i Eirika Hestada. Po wtorkowej wygranej 4:1 zwycięzcy objęli prowadzenie w Eliteserien, a przegrani usadowili się na ostatnim miejscu.