Liga Mistrzów. Historyczny hat-trick Kurzawy z PSG

01/11/2017, 06:31 GMT+1

Wtorkowy wieczór w Lidze Mistrzów należał do Layvina Kurzawy. Lewy obrońca Paris Saint-Germain przeszedł do historii rozgrywek. Jako pierwszy defensor zaliczył bowiem hat-tricka.

W 4. kolejce Champions League PSG grało u siebie z Anderlechtem. Mistrzowie Belgii z Łukaszem Teodorczykiem w składzie nie zdobyli dotychczas ani jednego punktu, przegrali tym razem 0:5, ale nie to najbardziej zainteresowało kibiców.

Błysnął po przerwie

Wicemistrzowie Francji już do przerwy prowadzili 2:0 po golach Marco Verrattiego i Neymara. Bohaterem spotkania nie został jednak żaden z nich. W drugiej połowie wyjątkowego wyczynu dokonał bowiem Kurzawa.
Lewy obrońca reprezentacji Trójkolorowych ustrzelił klasycznego hat-tricka. Przed nim w Lidze Mistrzów ta sztuka nie udała się żadnemu innemu piłkarzowi grającemu w defensywie.
Najpierw w 53. minucie Kurzawa dobił strzał z rzutu wolnego Neymara, a w 72. i 78. min zamknął precyzyjnymi uderzeniami składne akcje swojego zespołu.

Tylko Zlatan

To pierwszy hat-trick w karierze 25-letniego zawodnika. W przeszłości w PSG trzy gole w jednym meczu Ligi Mistrzów potrafił strzelić tylko słynny szwedzki napastnik Zlatan Ibrahimović.
Paryżanie prowadzą w tabeli grupy B z kompletem punktów i imponującym bilansem bramek 17-0. Żadna inna drużyna w historii Champions League nie była tak skuteczna w pierwszych czterech kolejkach.
Autor: dasz / Źródło: sport.tvn24.pl