Liga Mistrzów. City - Tottenham, rekordowy mecz

17/04/2019, 21:41 GMT+2

Piłkarze Manchesteru City i Tottenhamu zaliczyli niesamowity początek rewanżowego ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Po jedenastu minutach było już 2:2. Nigdy w żadnym meczu tych rozgrywek cztery bramki nie padły tak szybko. Ale to nie koniec. W 21. minucie padł piąty gol i również był rekordowy.

Jako pierwszy trafił, już w 4. minucie, Raheem Sterling. To kolejny rekord. Żaden z piłkarzy Manchesteru City nie strzelił gola tak szybko w meczu Champions League.
Londyńczycy nie pozostali dłużni gospodarzom. W trzy minuty, za sprawą Sona Heung-Mina, wyrównali i wyszli na prowadzenie. A była dopiero 10. minuta spotkania.
Szaleństwo trwało w najlepsze. Sześćdziesiąt sekund później gości z północnego Londynu skarcił Bernardo Silva. Było 2:2. Tak ekspresowo strzelonych czterech goli w Lidze Mistrzów jeszcze nie było.

Pierwszy raz od 10 lat

Dotychczasowi rekordziści do czterech trafień w spotkaniu dotarli w dwadzieścia minut. Tyle potrzebowała Fiorentina 20 października 2009 roku, aby wyjść na prowadzenie z Debreczynem 3:1.

Rekord Legii wymazany

Ekipa z Florencji nie poszła za ciosem w przeciwieństwie do Manchesteru City w środę. Konkretnie zrobił to Sterling, który odzyskał prowadzenie dla mistrzów Anglii w 21. minucie. W żadnym innym spotkaniu Ligi Mistrzów pięć bramek nie padło tak szybko. Został pobity rekord, który poprzednio należał do… piłkarzy Legii Warszawa i Borussii Dortmund. 22 listopada 2016 roku po 24 minutach meczu w Dortmundzie było 3:2 dla BVB.

Po dublecie w 21 minut

Starcie Obywateli z Kogutami był pojedynkiem dwóch napastników. Sterlinga u gospodarzy i Sona - u gości. Oni również napisali swoją historię. Dzięki dubletom obu piłkarzy zanotowano kolejny rekord.
W żadnym spotkaniu Ligi Mistrzów nie było tak szybko strzelonych dwóch goli piłkarzy z obu drużyn. Po 21 minutach Son i Sterling mieli już na koncie po dwie zdobyte bramki.
Spektakl w Manchesterze wygrał Manchester 4:3, ale dzięki jednobramkowej zaliczce z pierwszego meczu w półfinale - z Ajaksem - zagra Tottenham.
Rewanżowe mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów (gwiazdka oznacza awans):
17 kwietnia, środa
Manchester City - Tottenham Hotspur* 4:3 (3:2); pierwszy mecz 0:1
Bramki: Sterling (4., 21.), Silva (11.), Aguero (59.) - Son Heung-Min (7., 10.), Llorente (73.)
FC Porto - Liverpool* 1:4 (0:1); 0:2
Bramki: Militao (69.) - Mane (26.), Salah (65.), Firmino (77.), van Dijk (84.)