Liga Europy. FC Zurich - Napoli. Relacja na żywo

14/02/2019, 19:42 GMT+1

Napoli pokonało na wyjeździe FC Zurich 3:1 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Gola dla włoskiej ekipy strzelił Piotr Zieliński, a Arkadiusz Milik zanotował asystę. Tak relacjonowaliśmy spotkanie w eurosport.pl.

Koniec meczu. Napoli zwyciężyło w Zurychu 3:1.
Pech FC Zurich! Kryeziu trafił w poprzeczkę!
Jeszcze niecelne uderzenie z dystansu pomocnika gości Ruiza.
Bramka dla FC Zurich! Z rzutu karnego podcinką trafił Kololli! Wcześniej była ręka w polu karnym Maksimovicia.
Marchesano był bliski honorowego gola, ale minimalnie chybił z woleja.
Gol Zielińskiego! 3:0! Polak z łatwością minął obrońców FC Zurich i z kilku metrów strzelił nie do obrony!
Milik nie wykorzystał okazji po podaniu Zielińskiego. Doskonale interweniował Brecher.
Od dobrych kilku minut niewiele dzieje się w Zurychu. Gospodarze są bezradni, a Włosi nie narzucają wysokiego tempa.

Chelsea podwyższyło prowadzenie na stadionie Malmoe. Na 2:0 trafił Giroud.
Jedna z niewielu okazji gospodarzy. Marchesano zdecydował się na strzał z dystansu. Daleko obok bramki.
Eintracht Frankfurt prowadzi 2:1 w Charkowie z Szachtarem po bramce w minucie 50. Kosticia.
Goście od razu zepchnęli rywali do defensywy. Najpierw strzał Zielińskiego został zablokowany, a po chwili próbę Callejona wybił bramkarz FC Zurich.
Początek drugiej połowy w Zurychu.

Koniec pierwszej połowy w Zurychu.
Koulibaly wyskoczył najwyżej do dośrodkowania, ale jego strzał głową był niecelny.
Valencia prowadzi 1:0 na wyjeździe z Celtikiem po golu Czeryszewa w 42. minucie.
Napoli spokojnie rozgrywa sobie piłkę, by natychmiast przyspieszyć. Milik uderzeniem zza pola karnego zmusił do interwencji Brechera.
Pokazał się teraz Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski oddał strzał głową, ale piłkę minęła słupek bramki FC Zurich.

Chelsea objęło prowadzenie w wyjazdowym starciu z Malmoe. W minucie 30. bramkę zdobył Barkley.
Na indywidualny rajd zdecydował się więc Winter. Napastnik FC Zurich uderzył jednak nad poprzeczką.
Napoli w pełni kontroluję grę, a FC Zurich nie jest w stanie stworzyć groźnej okazji.

Drugi cios Napoli! W pole karne dośrodkował Malcuit, a podanie wykorzystał Callejon!
Milik próbował pokonać z rzutu wolnego golkipera FC Zurich, ale ten nie dał się zaskoczyć.
Odpowiedź FC Zurich. Napastnik miejscowych Kololli dostał podanie w pole karne i strzelił minimalnie niecelnie z kilku metrów.
Napoli prowadzi po fatalnym błędzie bramkarza gospodarzy! Brecherowi w polu karnym piłkę zabrał Milik, który natychmiast podał do Insigne, a ten wpakował ją do pustej bramki!
Sporo dzieje się w Charkowie. Szachtar stracił gola i zaraz wyrównał w meczu z Eintrachtem Frankfurt. 1:1 po dziewięciu minutach.
Z trybun poleciały przedmioty. Sędzia musiał na chwilę przerwać grę.
Z lewej strony próbował przedzierać się Zieliński, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.
Tymczasem w Lizbonie Sporting już przegrywa z Villarreal. Dla gości trafił w 3. minucie Alfonso.
Pierwszy gwizdek!
A oto mecze, które rozpoczną się o godzinie 21:

Wyniki dzisiejszych spotkań Ligi Europy:

FC Zurich aktualnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli ligi szwajcarskiej, a Napoli jest wiceliderem Serie A.
FC Zurich zajęło drugie miejsce w grupie A za Bayerem Leverkusen. Szwajcarzy wyprzedzili w stawce zespoły AEK Larnaca i Łudogorec Razgrad. Z kolei Napoli jesienią rywalizowało w Lidze Mistrzów. Wicemistrzowie Włoch okazali się słabsi od PSG i Liverpoolu. Do wiosennych gier Ligi Europy dostali się po zajęciu trzeciej pozycji (wyprzedzili jeszcze Crvenę Zvezdę Belgrad).