Leo Messi strzelił gole w Lidze Mistrzów 35 różnym zespołom

08/08/2020, 21:24 GMT+2

Wyjątkowy rekord Leo Messiego. Napoli jest kolejnym klubem, któremu Argentyńczyk strzelił gola w Lidze Mistrzów. Żaden inny piłkarz nie ma tylu "ofiar" w tych rozgrywkach.

Messi w sobotę zabawił się z obrońcami Napoli, a na koniec posłał piłkę precyzyjnie przy słupku. Geniusz. To była 23. minuta, a on strzelił gola, przybliżając Barcelonę do ćwierćfinału. W tym momencie było 2:0 i tylko cud mógł uratować Napoli, bo pierwszym meczu skończył się remisem 1:1.
Argentyńczyk strzelał gole w Lidze Mistrzów już 35 różnym zespołom! Tak okazałą kolekcją może pochwalić się tylko on. Dla porównania, Cristiano Ronaldo uzbierał w tych rozgrywkach 33 klubowe "ofiary".

Barcelona wygrała 3:1.

Formalność Bayernu

W innym sobotnim meczu Ligi Mistrzów, wracającej do życia po długiej przerwie, Bayern nie dał złudzeń Chelsea. Wygrał 4:1 (dwa gole i dwie asysty Roberta Lewandowskiego!), ale kwestia awansu rozstrzygnęła się już w pierwszym meczu, który monachijczycy rozstrzygnęli zdecydowanie na swoją korzyść (3:).
Wcześniej awans do ćwierćfinału zapewniły sobie zespoły: Paris Saint-Germain, Atletico Madryt, Atalanta Bergamo, RB Lipsk i Olympique Lyon i Manchester City.