Legia Warszawa - Raków Częstochowa: wynik na żywo i relacja live - Superpuchar Polski 2021

17/07/2021, 17:38 GMT+2

Raków Częstochowa z Superpucharem Polski. Po remisie 1:1 w podstawowym czasie gry wicemistrzowie Polski pokonali w serii rzutów karnych Legię Warszawa 4:3.

Dziś dziękujemy już za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje w naszym serwisie.
To pierwsze takie trofeum w historii klubu.

Raków zgarnia zatem kolejne trofeum do swojej gabloty. Natomiast niemoc Legii w Superpucharze Polski wciąż trwa.
3:4. Rundić trafia! Ależ huknął! Raków wygrywa Superpuchar Polski!
3:3. Mladenović mocno i znów remis. Teraz wszystko zależy od Miszty. Jeśli skapituluje, Raków wygra.
2:3. Ależ świetny strzał Araka. Miszta wyczuł intencje, ale nie dał rady.
2:2. Juranović mocnym strzałem doprowadza do wyrównania.
1:2. Pierwsza pomyłka Rakowa. Arsenić nie dał rady! Broni Miszta!
1:2. Emreli zmylił bramkarza, ale trafia w słupek! Coś niebywałego.
1:2. Z kolei Ivi Lopez się nie myli. Raków prowadzi!
1:1. Wciąż remis! Broni strzał Kapustki Kovacević!
1:1. Petrasek również się nie myli. Trafił w środek.
1:0. Rozpoczyna Pekhart. Trafia! Legia prowadzi.
Trwa losowanie pomiędzy kapitanami.
Ostania akcja należała do Rakowa, ale Legia wyszła z opresji. Za chwilę będziemy oglądać konkurs jedenastek.
Walka na całego w ostatnich minutach. Jedni i drudzy chcą strzelić gola.
Wszystko wskazuje zatem, że będziemy mieli rzuty karne.
GOOOOLLL! Emreli trafia do siatki! 1:1! Minął się z piłką bramkarz Rakowa, a piłkarz z Azerbejdżanu to wykorzystał.
Aż dziesięć minut doliczył arbiter. Nic dziwnego, było sporo przerw w grze.
Szukają dośrodkowaniami Pekharta mistrzowie Polski. Obrońcy Rakowa są dziś czujni i nie dają się zaskoczyć.
Kolejna akcja. Dwóch piłkarzy Legii minęło się z piłką.
Zagotowało się w szesnastce Rakowa. Brakuje jednak strzałów na bramkę.
Zmienia go Poletanović.
Kłopoty zdrowotne Ledermana. Łapią go skurcze.
Arak za Musialika.
Można powiedzieć, Legia wróciła z dalekiej podróży. Teraz ma około dziesięciu minut na zmianę rezultatu.
Jednak faul. Bramka zostaje odwołana. Legia zacznie od rzutu wolnego.
Arbiter dokładnie przygląda się całej sytuacji na powtórkach.
GOOOOLLLL! Ivi Lopez trafia do siatki. Sędzia będzie jeszcze sprawdzał, czy wcześniej Musiolik nie faulował Wieteski.
Cebula opuszcza plac gry. Obronę Rakowa wzmocni Petrasek.
Wracamy do gry. Legia w ataku.
Znów ostre starcie na boisku. Kun zderzył się z Emrelim.
Hołownia ogląda żółtą kartkę.
Zamieszanie w polu karnym Legii po akcji Cebuli z Lopezem.
Tijanić schodzi z boiska. W jego miejsce Ivi Lopez
Iskrzy na murawie po faulu Cebuli. Pomocnik Rakowa ukarany kartką.
Kolejny strzał Skibickiego. Tym razem trafił w bramkę, ale Kovacević nie dał się zaskoczyć. Łapie piłkę.
Pierwsza zmiana w Rakowie. Wdowiak za Tudora.
Skończyło się na rozciętym nosie. Golkiper Legii zakłada nową koszulę i wraca do gry.
Miszta opatrywany przez lekarzy Legii. Przy odważnym wyjściu poza pole karne zderzył się głową z napastnikiem rywali.
Od razu dobra akcja rezerwowych. Z ostrego kąta strzelał Skibicki, ale wysoko nad poprzeczką.
Cztery zmiany w Legii. Wchodzą: Emreli, Kapusta, Luquinhas i Skibicki.
Slisz znowu fauluje Cebulę. Musi uważać, bo kolejne przewinienie będzie oznaczało czerwoną kartkę.
Rose przejął piłkę i wyłożył ją Lopesowi. Portugalczyk trafia w poprzeczkę!
Dośrodkowanie Cebuli w pole karne Legii. Zabrakło jednak dokładności.
Ze środka zaczynają mistrzowie Polski.
Bez zmian w obu zespołach.
Za chwilę początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy. Raków zasłużenie prowadzi. Legia musi znaleźć jakąś receptę, by odpowiedzieć.
Rose fauluje, który wychodził na czystą pozycję Kuna. Kolejna kartka dla Legii.
Krótka przerwa w grze. Leży na murawie Tudor, który odczuł starcie z Hołownią.
Pekhart strzela głową po dośrodkowaniu. Trafił jednak w sam środek, wprost w bramkarza. Ten radzi sobie bez problemów.
Wreszcie się udało. Dośrodkowywał Hołownia, ale bardzo niedokładnie. Kun wybija na rzut rożny.
Legia stara się rozegrać piłkę, ale robi to zbyt wolno. Ma problem, gdy przekracza połowę.
Rzut rożny miała Legia. Dośrodkowywał Mladenović, ale bezskutecznie. Goście są dobrze zorganizowani.
Slisz ukarany żółtą kartkę za faul na Tudorze.
Wreszcie jakaś odpowiedź Legii. Strzelał Muci, ale bramkarz rywali nie miał większych problemów z obroną.
Ależ zdeterminowany jest Raków. Cóż za agresja. Legia nie może swobodnie wymienić nawet kilku podań.
Tijanić strzela, ale Miszta świetnie broni. Raków mógł prowadzić 2:0.
Cebula próbował przelobować Misztę, ale ten zdążył wrócić do bramki.
Kolejna szansa Rakowa. Uderzał Tijanić, ale zrobił to bardzo niecelnie. Nie trafił czysto w piłkę.
Raków chce iść za ciosem. Próbuje wysoko odebrać piłkę. Legii brakuje argumentów.
GOOOLLL! Raków wykorzystał rzut rożny. Strzelcem Fran Tudor, który pokonał Misztę strzałem głową.
Legia miała rzut rożny, ale nic z tego. Obrońcy Rakowa wybijają piłkę.
Raków nie zamierza czekać. W pierwszych minutach to piłkarze z Częstochowy chcą przejąć kontrolę nad tym meczem.
Od razu długie zagranie w okolice pola karnego Legii. Pewnie łapie piłkę Miszta.
Zaczynamy!
Głównym arbitrem tego spotkania jest Damian Sylwestrzak.
Tak prezentują się składy obu ekip.

Aż trudno uwierzyć, że Legia nie wygrała meczu o Superpuchar Polski od 13 lat. Czas zatem na przełamanie.
Mistrzowie Polski nie będą mieli łatwego zadania w konfrontacji ze zdobywca krajowego Pucharu. Raków to drugi zespół poprzedniego sezonu PKO BP Ekstraklasy.
Czas oficjalnie rozpocząć piłkarski sezon na polskich boiskach! O Superpuchar Polski zagrają Legia Warszawa i Raków Częstochowa.
LEGIA WARSZAWA - RAKÓW CZĘSTOCHOWA 1:1 (po rzutach karnych 3:4)
Autor: Skrz / Źródło: eurosport.pl