Legia Warszawa - Górnik Zabrze: wynik i relacja z meczu 6. kolejki - PKO BP Ekstraklasa 2022/23

19/08/2022, 21:15 GMT+2

Legia Warszawa zremisowała na własnym terenie z Górnikiem Zabrze 2:2 w drugim piątkowym meczu 6. kolejki ekstraklasy. Gospodarze przegrywali różnicą dwóch goli, ale w ostatnich minutach rzucili się do odrabiania strat i zdołali uratować punkt.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze

Legioniści bardzo długo wydawali się bezradni w konfrontacji z zabrzanami. Przegrywali już od 26. minuty, gdy Aleksander Paluszek wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki strzałem głową.
Miejscowi piłkarze nie byli w stanie zareagować na to trafienie. To Górnik stwarzał sobie kolejne okazje i mógł podwyższyć prowadzenie jeszcze przed przerwą, ale nie wykorzystał w pełni słabości rywali.
Tymczasem gospodarze w pierwszej części meczu nie oddali nawet jednego celnego strzału na bramkę przeciwników.

Metamorfoza Legii

Po zmianie stron nie zanosiło się na zmianę scenariusza. 10 minut po przerwie goście cieszyli się już z drugiego gola. Piotr Krawczyk najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym Legii i mocnym uderzeniem nie dał szans na skuteczną interwencję Kacprowi Tobiaszowi.
Piotr Krawczyk strzelił gola na 2:0 w Warszawie
Mogło się wówczas wydawać, że jest już po wszystkim, patrząc na dotychczasowy przebieg spotkania. Stołeczny zespół w drugiej połowie poprawił się w ofensywie, ale długo nie przynosiło to wymiernego efektu. Wszystko zmieniło się jednak w ostatnich minutach. Najpierw kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Josue, dodając wiary swojej drużynie.
Chwilę później drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną zobaczył obrońca gości Richard Jensen. Legioniści zwietrzyli szansę i dopięli swego już w doliczonym czasie gry. Na 2:2 tuż przed ostatnim gwizdkiem trafił Lindsay Rose.
Legia po raz pierwszy w tym sezonie zgubiła punkty na własnym boisku, ale biorąc pod uwagę okoliczności, może być zadowolona z końcowego wyniku. To goście wyglądali na rozczarowanych.

Jagiellonia ze zwycięstwem

W pierwszym piątkowym meczu tej serii spotkań Jagiellonia Białystok pokonała u siebie Miedź Legnica 2:1. Beniaminek kończył mecz w dziesiątkę, a decydującą o porażce bramkę - po przepięknym strzale z powietrza Portugalczyka Nene - stracił w ostatniej akcji meczu. Legniczanie nadal nie wygrali meczu w ekstraklasie.
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Aleksander Paluszek (26-głową), 0:2 Piotr Krawczyk (55), 1:2 Josue (84-karny), 2:2 Lindsay Rose (90+2)
Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Mattias Johansson (46. Rafał Augustyniak), Lindsay Rose, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic - Paweł Wszołek (86. Maciej Rosołek), Ihor Charatin (46. Bartosz Slisz), Josue, Bartosz Kapustka (73. Robert Pich), Makana Baku (61. Carlitos) - Ernest Muci.
Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Aleksander Paluszek (70. Jakub Szymański), Rafał Janicki, Richard Jensen - Paweł Olkowski (70. Norbert Wojtuszek), Jonatan Kotzke (29. Krzysztof Kubica), Jean Mvondo, Erik Janza, Piotr Krawczyk - Robert Dadok (43. Szymon Włodarczyk), Mateusz Cholewiak.

Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica 2:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Angelo Henriquez (32-karny), 1:1 Marc Gual (69-karny), 2:1 Nene (90+6).
Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Bogdan Tiru, Mateusz Skrzypczak (46. Bojan Nastic), Israel Puerto (86. Fedor Cernych) - Tomas Prikryl, Taras Romanczuk (70. Martin Pospisil), Nene, Jesus Imaz, Bartłomiej Wdowik (86. Mateusz Kowalski) - Marc Gual, Bartosz Bida (70. Wojciech Łaski).
Miedź Legnica: Paweł Lenarcik – Carlos Julio Martinez (62. Jens Martin Gammelby), Nemanja Mijuskovic, Levent Gulen, Hubert Matynia - Luciano Narsingh (62. Kamil Zapolnik), Maxime Dominguez (70. Jon Aurtenetxe), Santiago Naveda, Jeronimo Cacciabue, Olaf Kobacki (76. Maciej Śliwa) - Angelo Henriquez (76. Koldo Obieta).
Autor: jac/twis / Źródło: eurosport.pl, PAP