Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

15/03/2022, 19:41 GMT+1

Piłkarze Legii Warszawa nie zwalniają tempa. We wtorek wygrali w zaległym spotkaniu PKO BP Ekstraklasy z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 4:1. Na największe brawa zasłużyli Josue i Tomas Pekhart.

Biorąc pod uwagę wszystkie krajowe rozgrywki, Legia wygrała cztery mecze z rzędu. Takiej serii wciąż aktualny mistrz Polski jeszcze w obecnym sezonie nie zanotował.
Szansa na podtrzymanie dobrej passy pojawiła się we wtorek, gdy warszawski zespół podejmował Bruk-Bet Teramalikę Nieciecza w ramach zaległego spotkania 5. kolejki. Goście zajmowali ostatnie miejsce w tabeli.

Świetny Josue

Od początku spotkania Legia przeważała, a dwie bardzo dobre okazje, by dać jej prowadzenie miał Rafael Lopes. Za każdym razem górą był jednak bramkarz Pawieł Pawluczenko.
W 26. minucie zespół Aleksandara Vukovicia dopiął swego. Piłkę po dośrodkowaniu w kierunku Thomasa Pekharta przed pole karne wybił bramkarz, a tam czekał już niepilnowany Josue. Portugalczyk skutecznie przymierzył z dystansu i tym samym zdobył swoją pierwszą bramkę w lidze.
Na 2:0 z bliska podwyższył Pekhart, który wykorzystał podanie Pawła Wszołka.
Na tym jednak nie koniec. Tuż przed końcem pierwszej połowy gola po uderzeniu głową dołożył Mateusz Wieteska. Kapitalną asystą popisał się Josue.

Pekhart po raz drugi

Po zmianie stron to dalej Legia dyktowała warunki. Wprawdzie drużyna z Niecieczy przeprowadziła kilka akcji, ale żadna nie zakończyła się groźnym strzałem.
Tymczasem w 72. minucie błąd przy wybiciu piłki popełnił Pawluczenko, ta trafiła do Pekharta, a król strzelców poprzedniego sezonu uderzył z kilkunastu metrów. 4:0.
W końcówce bramkę honorową dla gości strzelił Artem Putiwcew. Ukrainiec huknął nie do obrony z rzutu wolnego. Był to jedyny celny strzał ekipy z Niecieczy.
W sobotę Legia zagra na wyjeździe z prowadzącym w tabeli Rakowem Częstochowa. Do czwartego miejsca w tabeli stołeczny zespół traci 9 pkt.
Legia Warszawa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:1
Bramki: Josue (26'), Pekhart (37' i 72'), Wieteska (45') - Putiwces ((90')
Autor: PO/TG / Źródło: eurosport.pl