Lech Poznań - Lechia Gdańsk: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

12/07/2020, 18:15 GMT+2

Lech Poznań pokonał 3:2 Lechię Gdańsk na zakończenie 35. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Piłkarze trenera Dariusz Żurawia zrewanżowali się rywalom za środową porażkę w rzutach karnych w półfinale Pucharu Polski. Ekipa z Wielkopolski zajmuje trzecie miejsce w tabeli i jest już tylko o krok od gry w europejskich pucharach.

Kolejorz przy okazji zapewnił europejskie puchary Piastowi Gliwice, z którym walczy o wicemistrzostwo. Piast wygrał w niedzielę 2:0 z Jagiellonią Białystok.

Lechia kończyła w dziesiątkę

W Poznaniu prowadzenie gospodarzom już w piątej minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego dał Hiszpan Dani Ramirez. W 22. natomiast podwyższył Robert Gumny.
W końcówce pierwszej połowy kibice zobaczyli jeszcze dwie bramki. Najpierw dla gości trafił Afgańczyk Omran Haydary, a następnie dla Lecha Kamil Jóźwiak.
Po przerwie Lechia szybko strzeliła gola za sprawą Portugalczyka Ze Gomesa. Później jednak wynik nie uległ już zmianie, a gdańszczanie kończyli mecz w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartką ukarany został Brazylijczyk Conrado.

Punkt od Europy

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Piast i Lech mają po 60 punktów. Na drugim miejscu są gliwiczanie, którzy zajmowali wyższą pozycję po zasadniczej części sezonu i są już pewni gry w kwalifikacjach Ligi Europy.
Ekipa z Poznania ma co prawda sześć punktów przewagi nad czwartym Śląskiem, ale na zakończenie rundy zasadniczej była w tabeli za zespołem z Wrocławia. Od europejskich pucharów dzieli ją tylko punkt.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:2 (3:1)
Bramki: 1:0 Dani Ramirez (5-wolny), 2:0 Robert Gumny (22), 2:1 Omran Haydary (42), 3:1 Kamil Jóźwiak (45), 3:2 Ze Gomes (47).
Żółta kartka - Lech Poznań: Lubomir Satka, Miłosz Mleczko. Lechia Gdańsk: Michał Nalepa. Czerwona kartka - Lechia Gdańsk: Conrado (89-faul).
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 6 432.
Lech Poznań: Miłosz Mleczko - Robert Gumny, Lubomir Satka, Dorde Crnomarkovic, Wołodymyr Kostewycz - Jakub Kamiński, Jakub Moder, Dani Ramirez (78. Filip Marchwiński), Pedro Tiba (91. Karlo Muhar), Kamil Jóźwiak - Timur Żamaletdinow (72. Christian Gytkjaer).
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak - Omran Haydary (73. Jaroslav Mihalik), Jakub Kałuziński (65. Maciej Gajos), Tomasz Makowski, Jarosław Kubicki, Ze Gomes (70. Conrado) - Łukasz Zwoliński.
Autor: mb / Źródło: eurosport.pl