Lazio Rzym - Inter Mediolan: wynik meczu i relacja - Serie A

16/02/2020, 21:46 GMT+1

Do przerwy pachniało pierwszą od 25 września porażką Lazio w Serie A. Waleczni rzymianie wrócili do gry w drugiej połowie. Odwrócili wynik, w hicie 24. kolejki pokonali Inter 2:1, choć od 44. minuty przegrywali 0:1. Mediolańczycy z pierwszego miejsca w tabeli spadli na trzecie. Lazio jest drugie.

Starcie na Stadio Olimpico zapowiadało się niezwykle fascynująco. Lazio i Inter to drużyny, które rzuciły Juventusowi wyzwanie i nie zamierzają ułatwiać mu drogi po dziewiąte z rzędu scudetto.
Mediolańczycy na 19. w historii tytuł czekają od 2010 roku, a rzymianie do tej pory triumfowali w Serie A tylko w 1974 i 2000 roku. Obie ekipy za wszelką cenę chciały zdobyć trzy punkty w niedzielny wieczór. Interowi dałyby one powrót na pierwsze miejsce w tabeli, piłkarzom Lazio awans na drugie.
Mecz zapowiadano też jako starcie najlepszych defensyw - obie straciły po 20 goli, oraz jako pojedynek napastników - Ciro Immobile (25 goli) i Romelu Lukaku (17).

Na raty

Rzymianie jako pierwsi byli bliżej objęcia prowadzenia. Jeszcze przed upływem 10. minuty potężny strzał Sergeja Milinkovicia-Savicia zatrzymał się na poprzeczce bramki Interu. Mediolańczycy ograniczali się do kontr. Jedną z nich na gola mógł zamienić Romelu Lukaku. Thomas Strakosha nie dał się jednak pokonać.
Albański bramkarz nie miał jednak nic do powiedzenia tuż przed końcem pierwszej połowy. Najpierw wprawdzie zatrzymał uderzenie byłego gracza Lazio Antonio Candrevy, ale bezradny był przy dobitce Ashleya Younga. Dla Anglika to premierowe trafienie w Italii.

Podwójny cios

Odpowiedź ze strony gospodarzy przyszła szybko, bo już pięć minut po przerwie. Niemiłosiernie wygwizdywany były piłkarz rzymian Stefan de Vrij faulował w polu karnym Immobile. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany. 1:1. Emocje zaczęły się na nowo.

Bramka tak nakręciła gospodarzy, że mimo kilku szans Lukaku, to Lazio w 69. minucie wyszło na prowadzenie. Najprzytomniej w polu karnym zachował się Milinković-Savić. Strzałem w lewy dolny róg pokonał Daniele Padellego. Stadion oszalał z radości.
Trener Interu Antonio Conte natychmiast zareagował podwójną zmianą. Ale ani Victor Moses, ani Christian Eriksen nie byli w stanie odwrócić losów spotkania. Do siatki rzymian trafił Lautaro Martinez, jednak arbiter słusznie uznał, że Argentyńczyk był na pozycji spalonej.
Gwóźdź do trumny mediolańczyków powinien w końcówce wbić Immobile. Kapitalną paradą popisał się Padelli. Punkt Interowi mógł zapewnić Lukaku, ale obrońcy byli czujni. Wynik już do końca nie uległ zmianie.
Juventus, Lazio, Inter - tak w tej chwili wygląda czołówka w Serie A. Różnice punktowe są jednak niewielkie, bo odpowiednio: 57, 56, 54.