Krystian Bielik kontuzjowany. Jak długa przerwa czeka pomocnika Derby County? - piłka nożna

31/01/2021, 12:51 GMT+1

Krystian Bielik z powodu kontuzji opuścił murawę już w 36. minucie sobotniego spotkania Derby County z Bristol City. Menedżer tej pierwszej ekipy Wayne Rooney nie kryje zaniepokojenia stanem zdrowia polskiego piłkarza.

Pod koniec listopada zeszłego roku Bielik wrócił do gry po 11 miesiącach od zerwania więzadła krzyżowego przedniego. Z miejsca stał się kluczowym zawodnikiem Derby - regularnie trafiał do jedenastki kolejki, w grudniu kibice klubu wybrali go najlepszym piłkarzem miesiąca, kilkukrotnie dostawał też nagrodę gracza meczu.
W sobotę Derby wygrało 1:0 po bramce Colina Kazima-Richardsa. W barwach The Rams wystąpił również Kamil Jóźwiak, ale zwycięstwo zostało okupione kontuzją 23-letniego Bielika.

Przeraźliwie krzyczał z bólu

W pierwszej połowie spotkania z Bristol City, przy wydawałoby się nieznacznym kontakcie z rywalem, Polak upadł na murawę, trzymając się za kolano. Przeraźliwie krzyczał z bólu. Boisko opuścił na noszach, ze łzami w oczach.
- Nie wiemy jeszcze, jak poważny jest to uraz, ale nie wyglądało to dobrze - martwił się po meczu menedżer Derby County Wayne Rooney. - W ostatnich miesiącach Krystian grał fantastycznie. Jeśli okaże się, że wypadnie na dłuższy czas, będzie to dla nas ogromny cios - podkreślił.
- Krystian jest teraz pod obserwacją lekarzy i fizjoterapeutów. Na razie trudno mi cokolwiek powiedzieć, czekamy na wyniki badań - dodał angielski menedżer.
W sobotę wieczorem jeden z dziennikarzy zajmujących się Derby County Jake Barker, poinformował, że po meczu z Bristolem Bielik nie pojechał do szpitala. To daje nadzieję, że uraz jest mniej poważny niż się wydawało. Wyniki dokładnej analizy stanu zdrowia polskiego zawodnika powinniśmy poznać w poniedziałek.
Do tego czasu pod znakiem zapytania stoją występy Bielika nie tylko w Championship, ale też w zbliżającym się wielkimi krokami Euro 2021.
Autor: jjs / Źródło: eurosport.pl