Juventus - Lazio: wynik, składy - Superpuchar Włoch

22/12/2019, 19:17 GMT+1

Lazio po raz drugi w ciągu dwóch tygodni ograło Juventus 3:1 i sięgnęło po Superpuchar Włoch. W niedzielę Wojciech Szczęsny wrócił do bramki turyńczyków po krótkiej przerwie spowodowanej kontuzją. Przy golach rywali nie miał nic do powiedzenia.

Blisko dwa tygodnie temu oba zespoły spotkały się w Rzymie w meczu Serie A. Wówczas górą także byli piłkarze Lazio, którzy triumfowali 3:1. Na Stadio Olimpico świetne spotkanie rozegrał wtedy Szczęsny, który kapitalnie obronił rzut karny. Nie był jednak w stanie zapobiec niekorzystnemu wynikowi.
Podobnie było tym razem.

Juventus po arabsku

W niedzielę oba zespoły spotkały się w Rijadzie - stolicy Arabii Saudyjskiej. Już po raz jedenasty Superpuchar Włoch rozgrywany był poza granicami kraju. Juventus uczcił nawet tę wyprawę, umieszczając na koszulkach swoich piłkarzy nazwiska pisane w języku arabskim.
Mecz lepiej zaczęli zdobywcy Pucharu Włoch, piłkarze Lazio. W 16. minucie rzymianie przeprowadzili składną akcję, wymienili kilka podań w polu karnym Juve, a całość celnym strzałem wykończył Luis Alberto. Hiszpan jest katem turyńczyków. W ostatniej konfrontacji obu drużyn zaliczył dwie efektowne asysty.

Piękne gole Lazio

Stara Dama próbowała odpowiedzieć na gola, ale czyniła to dość niemrawo. Wyrównać udało się dzięki błyskowi talentu Cristiano Ronaldo. Portugalczyk szybkim zwodem minął obrońcę przed polem karnym rywali i strzelił mocno po ziemi. Bramkarz Thomas Strakosha wybił piłkę przed siebie, ale dobitka Paulo Dybali była nie do obrony.
Po zmianie stron oba zespoły miały sytuacje bramkowe, ale to Lazio było skuteczniejsze. W 73. minucie składną akcję zakończył precyzyjnym strzałem z woleja Senad Lulić. Z kolei już w doliczonym czasie gry kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego w samo okienko popisał się Danilo Cataldi. Szczęsny tylko odprowadził piłkę wzrokiem.
Po końcowym gwizdku radość piłkarzy i trenerów Lazio była ogromna. Ponownie ograli Juventus.
Lazio - Juventus 3:1 ( 1:1)
Bramki: Luis Alberto (16'), Senad Lulić (73'), Danilo Cataldi (90+4') - Paulo Dybala (45')
Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl