Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

18/10/2021, 20:37 GMT+2

Jagiellonia w poniedziałkowy wieczór zremisowała w Białymstoku z Radomiakiem Radom 1:1 w meczu zamykającym 11. kolejkę PKO BP Ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom

Gospodarze po dwóch kolejnych zwycięstwach z Lechem oraz Zagłębiem (po 1:0) nie wykorzystali szansy na przedłużenie swojej serii i przedarcie się do ligowej czołówki.
Podobnie jak we wspomnianych potyczkach piłkarze prowadzeni przez trenera Ireneusza Mamrota objęli prowadzenie 1:0. Wynik otworzył w 25. minucie Fedor Cernych, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie Bojana Nasticia z lewego skrzydła.

Beniaminek potrafi odrabiać

Zespół przyjezdnych nie załamywał się jednak niekorzystnym rezultatem. Beniaminek z Radomia w ostatnich tygodniach zdążył przywyknąć do takiej sytuacji, gdyż w sześciu ostatnich kolejkach tracił gola jako pierwszy i tylko raz w tym czasie ostatecznie schodził z boiska pokonany.
W poniedziałek Radomiak ponownie udowodnił, że potrafi odrabiać straty w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zaledwie kilka minut po stracie bramki goście wykorzystali zamieszanie w polu karnym Jagiellonii. Po kontakcie piłki z ręką Jesusa Imaza sędzia podyktował jedenastkę dla drużyny z Radomia, którą na gola zamienił Karol Angielski.
Po zmianie stron przyjezdni nie kwapili się już do odważniejszych ataków, szanując wynik remisowy. Więcej chęci na przechylenie szali zwycięstwa mieli gospodarze, podkręcając tempo szczególnie w końcówce spotkania. Idealną okazję pięć minut przed końcem miał Taras Romanczuk, lecz Filip Majchrowicz dzięki fantastycznej interwencji uchronił swój zespół przed porażką.
Dla Radomiaka był to już 7. remis w tym sezonie ligowym. Żaden inny zespół ekstraklasy nie dzielił się punktami tak często.

Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Fedor Cernych (25'), 1:1 Karol Angielski (33' - karny).