Jagiellonia Białystok - Podbeskidziem Bielsko-Biała: wynik i relacja - Ekstraklasa

11/09/2020, 18:20 GMT+2

Na inaugurację trzeciej kolejki PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:2. Beniaminek do przerwy niespodziewanie prowadził dwoma golami, ale druga część gry należała już do bardziej doświadczonych gospodarzy.

Jagiellonia w poprzedniej kolejce ograła na wyjeździe Legię Warszawa 2:1 i mało kto spodziewał się, że tym razem straci punkty na własnym boisku. Podbeskidzie zaprezentowało się z dobrej strony, ale jednak w trzecim meczu z rzędu nie zdołało odnieść zwycięstwa.

Skuteczni goście

Piątkowy mecz był ciekawym widowiskiem. W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji bramkowych, ale tylko goście potrafili zakończyć je golami.
W 18. minucie przyjezdni przeprowadzili szybką kontrę. Tomasz Nowak posłał prostopadłe podanie do Kamila Bilińskiego, a ten wygrał w sytuacji sam na sam z Pavelsem Steinborsem. Drugie trafienie dla Podbeskidzia przyszło po rzucie rożnym. Tym razem dośrodkowywał Łukasz Sierpina, a gola strzałem głową zaliczył Michał Rzuchowski.

Dwie minuty gospodarzy

Po zmianie stron skuteczność stała się atutem piłkarzy z Białegostoku. W 49. minucie Jakov Puljić doskonale wyszedł do wrzutki Macieja Makuszewskiego i silnym uderzeniem głową wpakował piłkę do siatki. Goście jeszcze nie zdążyli otrząsnąć się po tym ciosie, a już stracili kolejnego gola. Dwie minuty po pierwszym trafieniu na listę strzelców wpisał się Jesus Imaz, kończąc bardzo składną akcję swojego zespołu.
Po tym golu tempo meczu siadło. Mimo tego gospodarze mieli w samej końcówce spotkania wyborną okazję do wywalczenia trzech punktów. Piłkę meczową w 93. minucie zmarnował Puljić, w doskonałej sytuacji posyłając futbolówkę nad poprzeczką.
Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Kamil Biliński (18), 0:2 Michał Rzuchowski (37), 1:2 Jakov Puljić (49), 2:2 Jesus Imaz (51).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 5 065.

Jagiellonia: Pavels Steinbors – Paweł Olszewski, Ivan Runje (21. Bogdan Tiru), Błażej Augustyn, Bodvar Bodvarsson - Maciej Makuszewski (83. Ariel Borysiuk), Taras Romanczuk, Martin Pospisil (84. Andriej Kadlec), Przemysław Mystkowski (69. Bartosz Bida), Jesus Imaz - Jakov Puljić.

Podbeskidzie: Martin Polacek - Szymon Mroczko (60. Maksymilian Sitek), Milan Rundić, Aleksander Komor, Kacper Gach - Karol Danielak (87. Desley Ubbink), Michał Rzuchowski, Rafał Figiel (71. Gergo Kocsis), Tomasz Nowak (87. Mateusz Marzec), Łukasz Sierpina (60. Bartosz Jaroch) - Kamil Biliński.
Autor: dasz/TG / Źródło: eurosport.pl