Inter Mediolan - Szachtar Donieck: wynik i relacja - Liga Mistrzów 2021/22

24/11/2021, 20:02 GMT+1

Inter Mediolan w środę wygrał na Stadio Giuseppe Meazza 2:0 z Szachtarem Donieck w przedostatniej kolejce grupy D Ligi Mistrzów. Nerazzurri przełamali impas strzelecki w meczach między tymi drużynami po trzech bezbramkowych remisach z rzędu.

Edin Dżeko

Zespół z Mediolanu po pięciu spotkaniach fazy grupowej miał 10 punktów na swoim koncie. Oznaczało to, że w przypadku zwycięstwa Realu Madryt z Sheriffem Tyraspol w drugim środowym meczu grupy D, Inter i wicemistrzowie Hiszpanii będą już pewni gry w fazie pucharowej Champions League.

Niechlubna seria

Inter i Szachtar drugi rok z rzędu rywalizują ze sobą w jednej grupie Ligi Mistrzów, lecz ich dotychczasowe potyczki nie obfitowały w piłkarskie emocje. W poprzedniej edycji tych rozgrywek bezpośrednie spotkania tych drużyn nie dostarczyły choćby jednego gola. Podobnie było w bieżącym sezonie w Kijowie oraz w pierwszej odsłonie środowego starcia w Mediolanie.
Gospodarze wyszli na murawę z dużą determinację, uskrzydleni zwycięstwem z prowadzącym w Serie A Napoli w ostatniej kolejce. W porównaniu do wspomnianego meczu w wyjściowym składzie Interu doszło do zaledwie jednej zmiany - miejsce Joaquina Correi w ataku zajął Edin Dżeko. Podopieczni trenera Simone Inzaghiego już do przerwy wypracowali sobie kilka doskonałych okazji do strzelenia gola. W pierwszej połowie oddali aż 15 strzałów, w tym 5 zmierzających w światło bramki rywali z Ukrainy. Żaden z nich nie przyniósł im jednak powodzenia. Nieskutecznością raził przede wszystkim Dżeko. Piłkę do siatki Szachtara posłał co prawda Ivan Perisić, lecz gol nie został uznany z powodu spalonego i bezbramkowa seria trwała w najlepsze.
Edin Dżeko zmarnował kilka znakomitych okazji w meczu z Szachtarem

Dublet Dżeko

Krótko po zmianie stron kibiców na Stadio Giuseppe Meazza w euforię wprawił Lautaro Martinez. Radość znów okazała się jednak przedwczesna. Gol ponownie został anulowany, gdyż sędziowie dopatrzyli się na powtórkach przewinienia Argentyńczyka.
Inter nie zwalniał jednak tempa, szukając kolejnych okazji, za co został wreszcie nagrodzony. Szachtar został dwukrotnie skarcony przez Dżeko, który popisał się dubletem w odstępie zaledwie sześciu minut. Reprezentant Bośni i Hercegowiny otworzył wynik mocnym strzałem z linii pola karnego, a chwilę później postawił kropkę nad i, trafiając głową z najbliższej odległości.

Inter dzięki tej wygranej jeszcze w środę cieszył się z awansu. Sheriff przegrał z Realem 0:3 i tym samym mediolańczycy oraz madrytczycy zagrają w fazie pucharowej. Z kolei Szachtar mający w dorobku tylko jeden punkt, stracił już szansę na wiosenne występy w europejskich pucharach.
Inter Mediolan - Szachtar Donieck 2:0 (0:0)
Bramki: Edin Dżeko 61', 67'.
Autor: jac/PO / Źródło: eurosport.pl