Górnik Łęczna - Legia Warszawa: wynik meczu i relacja - Puchar Polski

03/12/2019, 21:56 GMT+1

We wtorek w meczach 1/8 finału Pucharu Polski zaprezentowały się dwa zespoły Legii Warszawa. Najpierw rezerwy przegrały u siebie z wyżej notowanym Piastem Gliwice 0:2, po czym ten sam wynik padł w Łęcznej, gdzie pierwsza drużyna ze stolicy wygrała na spokojnie z tamtejszym Górnikiem.

W Ząbkach Legia II nie sprawiła sensacji i swoją piękną przygodę z krajowym pucharem zakończyła na najlepszej szesnastce. Dla piłkarzy podstawowego składu z Łazienkowskiej przejście tej fazy rozgrywek to raczej obowiązek, który udało się bez najmniejszych problemów spełnić.

Gwilia strzelił, Gwilia wypracował

Mecz w Łęcznej był niemalże kopią tego w Ząbkach. Niżej notowany rywal nie miał żadnych argumentów i równie mało pomysłu na grę w rywalizacji z faworytem z ekstraklasy. Górnik stworzył w sumie cztery sytuacje bramkowe tego wieczora, podczas gdy Legia zagroziła bramce Adriana Kostrzewskiego aż 24-krotnie.
Obrona łęcznian postawiła się warszawianom dosyć dzielnie, ale w końcu tuż przed przerwą skapitulowała. W 40. minucie Paweł Wszołek zgrał piłkę do niepilnowanego przed bramką Waleriana Gwilii, a Gruzin trafił do siatki na raty, najpierw obijając słupek, a potem swój strzał z największą łatwością dobijając.
Gwilia pięć minut przed przerwą gola strzelił, by pięć minut po przerwie kolejnego wypracować. Dograł wówczas precyzyjnie do Jose Kante, a ten efektownie podanie przyjął, bez większych problemów minął bramkarza i trafił do pustej bramki.

Dwa miejsca już pewne, pozostało sześć

Awansu do ćwierćfinału po wtorku pewne są zatem jak dotąd tylko Legia i Piast. Kolejne mecze 1/8 finału Pucharu Polski w środę i czwartek.
Górnik Łęczna - Legia Warszawa 0:2 (0:1).