Gol Arkadiusza Milika w Pucharze Francji. Olympique Marsylia - Montpellier: wynik i relacja

30/01/2022, 07:48 GMT+1

Arkadiusz Milik strzelił jedynego gola dla Olympique Marsylii w sobotnim meczu z Montpellier w 1/8 finału Pucharu Francji. W podstawowym czasie padł remis 1:1. Drużyna Polaka awansowała po serii rzutów karnych (5:4), w której Milik również nie zawiódł.

Arkadiusz Milik z golem w meczu z Montpellier w Pucharze Francji

Pozycja reprezentanta Polski w hierarchii francuskiego klubu w ostatnim czasie osłabła. W poprzedniej kolejce Ligue 1 całe spotkanie z Lens obserwował on tylko z wysokości ławki rezerwowych. Zamiast niego szansę po przerwie dostał nowy napastnik marsylczyków Cedric Bakambu, który okrasił debiut golem.

Bohater z ławki

W sobotę Milik pojawił się na boisku w 54. minucie wspólnie z Bakambu, ale tym razem to on został bohaterem Olympique. Dał prowadzenie swojej drużynie kwadrans przed końcem, oddając precyzyjny strzał z pola karnego.
Goście z Montpellier wyrównali jednak w 80. minucie za sprawą Kongijczyka Benego Makouany i o losach awansu musiał zadecydować konkurs "jedenastek".
W serii rzutów karnych Milik podszedł do piłki jako drugi w swojej drużynie. Trafił do siatki tak jak każdy z jego kolegów. W Montpellier zawiódł z kolei w drugiej kolejce Serb Mihailo Ristić.

W obecnej edycji Pucharu Francji Milik zdobył już pięć bramek. Polak trafiał do siatki w każdej rundzie tych rozgrywek. Mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane 8 i 9 lutego.
Marsylia znakomicie spisuje się również we francuskiej ekstraklasie. Ekipa ze Stade Velodrome plasuje się na trzecim miejscu w tabeli.
Autor: jac/łup / Źródło: eurosport.pl, PAP