Lens - Olympique Marsylia: wynik i relacja - Ligue 1

22/01/2022, 22:09 GMT+1

Olympique Marsylia pokonał na wyjeździe RC Lens 2:0 w ostatnim sobotnim spotkaniu 22. kolejki francuskiej ekstraklasy. Cały mecz w ekipie gospodarzy rozegrał Przemysław Frankowski. Arkadiusz Milik nie podniósł się z ławki rezerwowych gości.

Lens - Olympique Marsylia

Frankowski świetnie zadomowił się w Ligue 1 po transferze z amerykańskiej MLS. Reprezentant Polski ma pewne miejsce w wyjściowym składzie RC Lens i zdobył już łącznie cztery bramki we francuskiej ekstraklasie. W gorszej sytuacji jest Milik, który stracił w tym sezonie sporo meczów z powodu problemów zdrowotnych. W lidze zaliczył tylko jedno trafienie.

Nowy napastnik Marsylii z golem

W sobotnim spotkaniu na Stade Bollaert-Delelis kluczowe role odegrali jednak inni. Wynik meczu w pierwszej połowie otworzył doświadczony Dimitri Payet. Były reprezentant Francji 10 minut przed przerwą wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Matteo Guendouzim.
Kwadrans przed końcem meczu na boisku zameldował się nowy nabytek Marsylii Cedric Bakambu. Napastnik pozyskany w zimowym oknie transferowym potrzebował zaledwie dwóch minut, by okrasić swój debiut w nowych barwach golem. Przypieczętował w ten sposób zwycięstwo Olympique. Wiele wskazuje na to, że swoim występem utrudni Milikowi powrót do składu.
Marsylia dzięki tej wygranej wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. Do prowadzącego Paris Saint-Germain traci jednak 10 punktów.
Lens - Olympique Marsylia 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Dimitri Payet (34.), Cedric Bakambu (77.).
Autor: jac / Źródło: eurosport.pl