Fiorentina – Napoli: wynik i relacja – Serie A

16/05/2021, 14:39 GMT+2

Napoli w niedzielne popołudnie pokonało na wyjeździe Fiorentinę 2:0 w przedostatniej kolejce włoskiej ekstraklasy. Kluczową rolę w zespole z Neapolu ponownie odegrał Piotr Zieliński, który wypracował drugiego gola. Z gorszej strony pokazał się Bartłomiej Drągowski. Bramkarz gospodarzy obejrzał czerwoną kartkę i nie zagra już w tym sezonie ligowym.

Fiorentina – Napoli

Zwycięstwo gości pozwoliło im powrócić do strefy premiowanej grą w Lidze Mistrzów. Neapolitańczycy wypchnęli z czołowej czwórki Juventus, który w sobotę pokonał na własnym terenie Inter 3:2.

Emocje po przerwie

Wszystko co najciekawsze we Florencji wydarzyło się po przerwie. Dziesięć minut po zmianie stron doszło do dużej kontrowersji w polu karnym Fiorentiny, gdy arbiter podyktował jedenastkę po dyskusyjnym faulu Nikoli Milenkovicia. Z tą decyzją nie mógł pogodzić się przede wszystkim Bartłomiej Drągowski, którego tym razem zabrakło w wyjściowym składzie. Miejsce między słupkami zajmował Pietro Terracciano. Polak głośno protestował jednak z ławki rezerwowych, za co obejrzał czerwoną kartkę. Oznacza to, że zabraknie go również w ostatniej kolejce Serie A i sezon ligowy dla niego już się zakończył.
Odpowiedzialność za wykonanie rzutu karnego wziął na siebie Lorenzo Insigne, ale uderzył zbyt lekko i bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Zawodnik Napoli miał jednak szansę na dobitkę i tym razem już się nie pomylił.
Zwycięstwo przyjezdnych przypieczętował znajdujący się w znakomitej formie Zieliński. W 67. minucie polski pomocnik zdecydował się na zaskakujące uderzenie sprzed pola karnego. Piłka po jego strzale nie zmierzała w światło bramki, ale po drodze odbiła się jeszcze od Lorenzo Venutiego i po raz drugi wylądowała w siatce Fiorentiny.
Piotr Zieliński
Niedzielne zwycięstwo przybliża Napoli do występów w Lidze Mistrzów. W tabeli prowadzi Inter Mediolan (zapewniony tytuł) - 88 pkt, przed Atalantą Bergamo - 78 i Napoli - 76.
Po 75 oczek zgromadziły AC Milan i Juventus Turyn, z tym że mediolańczyków czeka jeszcze w niedzielę wieczorem mecz z Cagliari.
Fiorentina – Napoli 0:2
Bramki: 0:1 Lorenzo Insigne (56'), 0:2 Lorenzo Venuti sam. (67').
Autor: jac/PO / Źródło: eurosport.pl