Fiorentina - Inter Mediolan: wynik i relacja - Serie A

21/09/2021, 20:59 GMT+2

Fiorentina przegrała u siebie z Interem Mediolan 1:3 we wtorkowym meczu 5. kolejki włoskiej ekstraklasy. Spotkanie z trybun oglądał selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa, który przyjechał z bliska przyjrzeć się grze Bartłomieja Drągowskiego.

Bartłomiej Drągowski

Zaledwie trzy dni temu mistrzowie Włoch strzelili aż sześć goli innemu polskiemu bramkarzowi występującemu na Półwyspie Apenińskim - Łukaszowi Skorupskiemu z Bolonii.
Drągowski w porównaniu z rodakiem w konfrontacji z Interem miał mniej okazji do interwencji. Do przerwy goście z Mediolanu tylko raz skierowali piłkę w światło jego bramki. Po uderzeniu Hakana Calhanoglu z rzutu wolnego Polak popisał się świetną interwencją mimo ograniczenia widoczności przez zawodników z muru. To było jednak niemal wszystko, co obrońcy tytułu zdołali sobie wypracować w ofensywie w pierwszej części gry. Zdobyli co prawda bramkę po trafieniu samobójczym, ale sędzia wcześniej odgwizdał spalonego.

Tymczasem piłkarze Fiorentiny od początkowych minut wyglądali tak, jakby to oni byli aktualnymi mistrzami Serie A. W pierwszej części gry zdecydowanie dominowali, oddali aż dziewięć strzałów, w tym sześć na bramkę. Jednak na gola udało się zamienić tylko jeden z nich. W 23. minucie wynik otworzył Riccardo Sottil. Gospodarze schodzili na przerwę z uczuciem niedosytu.

Klasa mistrza

O tym, jak krucha to przewaga, zespół z Florencji przekonał się już w pierwszych dziesięciu minutach po zmianie stron. Najpierw po podaniu Nicolo Barelli Drągowskiego uderzeniem z szesnastki pokonał Matteo Darmian. Zanim gospodarze pozbierali się po stracie tej bramki, było już 1:2. Tym razem dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił z bliska Edin Dżeko.
Kilkanaście minut przed końcem szanse Fiorentiny na korzystny rezultat ostatecznie pogrzebał Nicolas Gonzalez, wylatując z boiska za faul i kwestionowanie decyzji sędziego.
Tuż przed ostatnim gwizdkiem Drągowski po raz trzeci wyciągał piłkę z siatki. Wynik na 3:1 ustalił Ivan Perisić. Polak przy żadnym z goli nie miał wiele do powiedzenia. Jego notę obniża jednak błąd z 75. minuty, gdy podał piłkę wprost pod nogi rywali. Z tego prezentu Inter jednak nie skorzystał.
Po pięciu kolejkach mediolańczycy mają na swoim koncie 13 punktów bez żadnej porażki. Dla Fiorentiny była to druga przegrana przy trzech zwycięstwach.

Wynik meczu 5. kolejki Serie A:

Fiorentina - Inter Mediolan 1:3 (1:0)
Bramki: 1:0 Riccardo Sottil (23.), 1:1 Matteo Darmian (52.), 1:2 Edin Dżeko (55.), 1:3 Ivan Perisić (87.)
Autor: jac/łup / Źródło: eurosport.pl