Fiorentina - AC Milan: wynik i relacja z meczu - Serie A

21/03/2021, 20:30 GMT+1

Złe wieści napłynęły z Włoch. Grający w Fiorentinie Bartłomiej Drągowski nabawił się kontuzji mięśniowej w trakcie meczu z Milanem (2:3). Polski bramkarz musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Była 43. minuta gry na Stadio Artemio Franchi. Wielokrotnie chwalony w ostatnim czasie Drągowski wybijał piłkę z piątego metra od bramki. Niestety, zrobił to tak niefortunnie, że nabawił się urazu.

Siedział na murawie

Polak poczuł ból, usiadł na murawie i nie był w stanie z niej wstać. Wyglądało, że naciągnął któryś z mięśni. Opuścił plac gry przy pomocy służb medycznych. Na boisku zastąpił go w bramce Pietro Terracciano. Fiorentina na razie nie poinformowała o szczegółach kontuzji swojego golkipera.
23-letni Drągowski jest podstawowym zawodnikiem klubu z Florencji. Do tej pory nie opuścił żadnego z 28 meczów Serie A w tym sezonie. Tym razem nie dotrwał do przerwy.
Bramkarz Fiorentiny na pewno liczył na udany w starciu ze znakomicie spisującym się w tych rozgrywkach AC Milan. W ten sposób mógłby pokazać się trenerowi reprezentacji Polski Paulo Sousie, który nie powołał go do kadry na marcowe mecze eliminacji mistrzostw Świata.
Już początek spotkania na pewno nie był wymarzony dla Drągowskiego, który stracił gola w 9. minucie po strzale niezawodnego asa Rossonerich Zlatana Ibrahimovicia. Polak opuszczał boisko przy stanie 1:1 (wyrównał Erick Pulgar). Ostatecznie AC Milan triumfował 3:2.