Finał Ligi Mistrzów 2021/22. Real mógł prowadzić, ale VAR nie uznał gola Karima Benzemy - Piłka nożna

28/05/2022, 21:47 GMT+2

Finał Ligi Mistrzów przyniósł wiele emocji zarówno na boisku, jak i poza nim. W spotkaniu, które rozpoczęło się z przeszło półgodzinnym opóźnieniem, nie zabrakło ważnych decyzji sędziowskich, a najważniejsza miała miejsce tuż przed przerwą. Trofeum ostatecznie padło łupem Realu, który wygrał 1:0 po bramce Viniciusa Juniora.

W pierwszej połowie wielkiego finału Champions League pomiędzy Liverpoolem a Realem stroną przeważającą byli The Reds. Podopieczni Juergena Kloppa oddali w niej aż pięć celnych strzałów, przy ani jednym ze strony rywali. Mimo tego, po 45 minutach był bezbramkowy remis, a na przerwę z prowadzeniem mogli schodzić madrytczycy.

VAR zdecydował o spalonym

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 43. minucie spotkania. Po fatalnym wybiciu Alissona i zamieszaniu w polu bramkowym futbolówka trafiła do Karima Benzemy, który pewnym strzałem pokonał brazylijskiego golkipera Liverpoolu.
Jak pokazały powtórki, piłka odbiła się przy tym od Fabinho, a sędziowie VAR długo analizowali, czy gol powinien zostać uznany. Po czterech minutach francuski arbiter Clement Turpin zdecydował, że napastnik Królewskich znajdował się na pozycji spalonej, a rezultat pozostał niezmieniony.

Finał Ligi Mistrzów na Stade de France ostatecznie zakończył się wygraną Realu 1:0. Trafienie na wagę trofeum w 59. minucie zanotował Brazylijczyk Vinicius Junior.
Autor: rozniat/TG / Źródło: eurosport.pl