FC Porto w podwójnej koronie. Puchar Portugalii zdobyty po raz 17. - piłka nożna

02/08/2020, 11:36 GMT+2

Po raz 17. w historii piłkarze FC Porto zdobyli Puchar Portugalii. W rozgrywanym w Coimbrze finale pokonali Benficę Lizbona 2:1. Drużyna z Porto sięgnęła tym samym po podwójną koronę po zdobyciu w zakończonych przed tygodniem rozgrywkach ekstraklasy tytułu mistrza kraju.

FC Porto zdobyło Puchar Portugalii

FC Porto od 38. minuty grało w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną ukarany został Luiz Diaz. Pięć minut później na trybuny odesłany został także trener Sergio Conceicao, który nie mógł się pogodzić z decyzją sędziego.

Wygrana mimo gry w osłabieniu

Mimo osłabienia to FC Porto po przerwie strzelało bramki. Najpierw w 48. minucie Chancel Mbemba wykorzystał niepewną interwencję bramkarza po rzucie wolnym i umieścił piłkę w siatce, a niecałe 10 minut później ten sam zawodnik także po stałym fragmencie gry podwyższył na 2:0. Benfica odpowiedziała tylko trafieniem Carlosa Viniciusa w 84. minucie z rzutu karnego.
Oba zespoły spotkały się po raz 10. w finale Pucharu Portugalii. Dopiero po raz drugi udało się zwyciężyć drużynie Smoków.
Puchar wrócił do Porto po ośmiu latach przerwy. W latach 2008-2011 drużyna wywalczyła go trzy razy z rzędu, wcześniej sięgała po niego 13-krotnie. W sumie zdobyte w sobotę trofeum jest 17. w historii klubu.

Autor: macz / Źródło: eurosport.pl, PAP