FC Barcelona - Sevilla FC: wynik meczu na żywo i relacja live - La Liga

05/02/2023, 18:40 GMT+1

FC Barcelona - Sevilla FC. Robert Lewandowski tym razem nie zdołał powiększyć swojego dorobku bramkowego, ale jego klub pewnie zwyciężył 3:0. Dzięki tej wygranej i niedzielnej porażce Realu Madryt na Majorce Duma Katalonii ma już osiem punktów przewagi nad najgroźniejszym rywalem w tabeli. Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo w eurosport.pl.

To tyle od nas na dziś, dzięki, że byliście z nami i do zobaczenia przy okazji kolejnych relacji.

Koniec meczu na Camp Nou. Barcelona powiększa przewagę w tabeli do ośmiu punktów nad Realem Madryt!
Lewandowski doczekał się jeszcze jednej szansy, ale strzelił w sam środek bramki i Bono spokojnie poradził sobie w tej sytuacji.
Gonzalo Montiel w banalny sposób daje się złapać na pozycji spalonej.
Trzy minuty zostały doliczone do drugiej połowy meczu.
Rakitić próbował przelobować ter Stegena z dużej odległości, zabrakło mu jednak precyzji przy strzale.
Dobre dośrodkowanie z narożnika i celny strzał Bade, ale pewnie łapie piłkę Marc-Andre ter Stegen.
Erik Lamela wywalczył jeszcze rzut rożny dla gości.
Jordi Alba i Raphinha przy burzy braw zmienieni na boisku przez Alejandro Balde i Ferrana Torresa. W ekipie Sevilli Fernando wszedł za Pape Gueye'a.
Fati został łatwo zatrzymany w swojej pierwszej ofensywnej akcji.
Zmiany w zespole Barcelony. Ansu Fati i Marcos Alonso zastąpili Gaviego i Araujo.

GOOOOOOOOOOOOOL! 3:0! Raphinha rehabilituje się w pełni za słabą grę przez większość meczu. Trafia do siatki z kilku metrów po świetnym podaniu Alby ze skrzydła.
Lewandowski wykonał rzut wolny na wprost bramki, ale strzelił minimalnie obok słupka.
Ponownie Raphinha w ofensywie, był faulowany tuż przed linią pola karnego. Joan Jordan ukarany żółtą kartką.
Raphinha mógł szybko podwyższyć wynik, ale po kontrze strzelił obok bramki.
Barca nie ustaje z pressingiem, chce kolejnych goli.
GOOOOOOOOOOOOOOL! Gavi trafia na 2:0! Raphinha popisał się wreszcie lepszym podaniem, Lewandowski ściągnął na siebie uwagę obrony, a 18-latek dopełnił formalności z bliska.
Raphinha marnuje kolejną okazję w ofensywie, przewracając się przy próbie podania piłki do Lewandowskiego. Nie jest to najlepszy mecz Brazylijczyka.
Lamela fauluje Gaviego w środkowej strefie boiska. Coraz mniej czasu na odrobienie straty mają przyjezdni.
Lucas Ocampos zmienia na boisku Marcosa Acunę.
Teraz Jules Kounde mocno i niecelnie uderzał z dalszego dystansu.
Lewandowski starał się zaskoczyć Bono strzałem z dystansu, lecz nie dokręcił dobrze futbolówki i przeniósł ją wysoko nad poprzeczką.
Bryan Gil w odpowiedzi pomylił się, podając do Lameli przed bramką gospodarzy.

GOOOOOOOOOOOL! Barcelona prowadzi 1:0 po golu Alby! Miał dużo wolnego miejsca w szesnastce po podaniu Kessiego i trafił po dalszym rogu.
Alba dobrze przyjął piłkę w szesnastce, ale fatalnie dośrodkował, wyrzucając futbolówkę za linię końcową.
Sevilla zamknięta na własnej połowie, Raphinha celnie strzela głową na bramkę, lecz zbyt lekko, by liczyć na powodzenie.
Lewandowski doszedł do strzału głową z bliska, ale nie miał jak złożyć się dobrze do uderzenia i nie zagroził bramce przeciwników.
Raphinha faulowany w środkowej strefie boiska.
Zgranie Lewandowskiego w polu karnym przecięte przez obrońcę.
Barca mocno naciska od początku. Seria wrzutek w szesnastkę Sevilli, lecz brakuje precyzji gospodarzom.
Jordi Alba szukał dośrodkowaniem Lewandowskiego w polu karnym, ale piłka nie dotarła do Polaka.
Rozpoczęła się druga część meczu.
Dwie zmiany w Sevilli w drugiej połowie: Erik Lamela i Bryan Gil wchodzą do gry.
Zawodnicy wracają już na boisko po przerwie.

Koniec pierwszej odsłony. Arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę przy bezbramkowym wyniku.
Rakitić ukarany żółtą kartką po ostrym wślizgu w nogę Araujo. To był najniższy wymiar kary za takie wejście.
Dwie minuty doliczone przez sędziego do pierwszej połowy. Sporo niedokładności z obu stron w ostatnim fragmencie meczu.
Raphinha nie popisał się przy dośrodkowaniu, przerzucając piłkę przez pole karne.
A tak wyglądała najlepsza szansa Barcy, po której strzał Polaka obronił Bono.

Lewandowski stara się przyspieszyć grę Barcelony, często zmienia pozycje, schodzi po piłkę, brakuje tylko ostatniego podania.
Rakitić nie przedarł się skrzydłem, dobrze zatrzymał go Araujo.
Alba przerywa kontrę rywali, zatrzymując Montiela.
Przewinienie Lewandowskiego w ofensywie, Polak nadepnął na stopę Gueye, choć nie zgadza się z decyzją arbitra.
Wreszcie doczekaliśmy się wyjścia Sevilli, w szesnastkę dośrodkowywał Acuna, lecz nie było tam żadnego z jego kolegów.
Przyjezdni od dłuższego czasu nie są w stanie wyjść z własnej połowy.
Gavi świetnie napędził atak Barcy, ale Raphinha zmarnował okazję, dając się zablokować w polu karnym.
Lewandowski potężnie huknął sprzed pola karnego, Bono z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny.
Raphinha fatalnie podawał do tyłu, En-Nesyri był o krok od przejęcia piłki.
Długo budują swoje akcje piłkarze lidera tabeli. Brakuje przyspieszenia, by zaskoczyć przeciwników pod ich bramką.
Wybronili się goście, lecz tylko na chwilę. Katalończycy praktycznie nie rozstają się z piłką.
Raphinha mocno zacentrował, ale wywalczył tylko rzut rożny.
Kounde faulowany na połowie Sevilli. Kolejna szansa na dośrodkowanie.
Krótkie rozegranie piłki z narożnika, ale akcję kończy nieudane podanie Pedriego.
Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.
Drużyna z Andaluzji w coraz głębszej defensywie, pachnie golem dla Barcelony.
Kolejna szansa Polaka w polu karnym, tym razem zdołał oddać strzał, ale dobrze interweniował Bono.
Niezłe dośrodkowanie Alby w stronę zbierającego się do strzału głową Lewandowskiego, w ostatniej chwili Polak został uprzedzony przez obrońcę.
Niebezpieczeństwo na chwilę oddalone od bramki przyjezdnych, lecz Barca nadal przy piłce.
Dośrodkowanie Pedriego w stronę Christensena przecięte przez obrońcę, ale będzie jeszcze rzut rożny.
Jules Kounde faulowany blisko pola karnego Sevilli. Będzie okazja z rzutu wolnego.
Marcos Acuna mocno odczuł starcie fizyczne z Kessiem, ale chyba będzie w stanie kontynuować grę.
Lewandowski osaczony przed dwóch rywali traci piłkę w strefie środkowej. Miał pretensje o brak gwizdka do sędziego.
Franck Kessie zajął miejsce Busquetsa na murawie.
Goście udanie przerwali atak pozycyjny Dumy Katalonii.
Busquets obolały opuścił boisko. Barca pozbawiona kapitana już w pierwszych minutach.
Sergio Busquets ucierpiał w walce o piłkę z Youssefem En-Nesyrim, konieczna będzie zmiana!
Barcelona w ataku pozycyjnym, ale trudno się przedrzeć, cały zespół Sevilli ustawiony na własnej połowie.
Dobrze utrzymywali się przy futbolówce goście, ale w końcu stracili ją na połowie rywali.
Piłka w grze, Sevilla rozpoczęła od środka.
Mecz poprzedziła jeszcze minuta ciszy dla upamiętnienia Josepa Marii Espinasa, autora hymnu Barcelony.

Obie jedenastki pojawiły się na placu gry. Jeszcze tylko losowanie i zaczynamy.
Piłkarze ustawiają się już w tunelu, za moment pojawią się na murawie.
Historia ostatnich spotkań przemawia dziś zdecydowanie za Barceloną, jednak trzeba to jeszcze potwierdzić na boisku.

Na Camp Nou trwa jeszcze przedmeczowa rozgrzewka. Pierwszy gwizdek sędziego za około kwadrans.

Lewandowski w poprzedniej kolejce z Betisem zdobył swoją pierwszą ligową bramkę w tym roku, ale pamiętajmy, że w styczniu nie grał z powodu zawieszenia. Katalończycy liczą na jego skuteczność, choć kolejne dwa gole Polaka będą sporo kosztować jego klub.
Tak z kolei prezentuje się podstawowy skład Sevilli:

W podstawowym składzie Barcelony znalazł się oczywiście Lewandowski, który w poprzedniej kolejce udanie powrócił do ligowej rywalizacji po zawieszeniu. Polak był bohaterem wygranego meczu z Realem Betis.

Obecnie przewaga Dumy Katalonii nad Realem wynosi pięć punktów. Jeśli Robert Lewandowski i spółka w niedzielę wywalczą kolejne trzy, to bardzo przybliżą się do tytułu mistrzowskiego.
Katalończycy mają świetną okazję, by powiększyć przewagę nad Realem Madryt, który w niedzielę sensacyjnie przegrał na wyjeździe z Majorką 0:1.
Witajcie. W ramach 20. kolejki La Liga Barcelona podejmuje Sevillę.
FC Barcelona - Sevilla FC 3:0
bramka: Jordi Alba (58.), Gavi (71.), Raphinha (79.)
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl