FC Barcelona - Real Sociedad: wynik i relacja - Superpuchar Hiszpanii w piłce nożnej

14/01/2021, 08:04 GMT+1

Dopiero seria rzutów karnych wyłoniła zwycięzcę pierwszego półfinału Superpucharu Hiszpanii pomiędzy Barceloną a Realem Sociedad San Sebastian. Katalończycy wygrali w niej 3:2. Po 120 minutach był remis 1:1.

Barcelona dopiero po karnych pokonała Real Sociedad i awansowała do finału Superpucharu Hiszpanii

Mimo wcześniejszych okazji dla Realu Sociedad to Barcelona przed przerwą wyszła na prowadzenie za sprawą bramki Holendra Frenkiego de Jonga. Do remisu na początku drugiej połowy doprowadził z rzutu karnego Mikel Oyarzabal.
Pozostała część podstawowego czasu gry oraz dogrywka nie przyniosły zmiany rezultatu i konieczna była seria jedenastek.

Pudłowali na potęgę

Obie drużyny wykazały się nieskutecznością, marnując łącznie pięć karnych.
Zespół z Kraju Basków nie wykorzystał pierwszych trzech karnych, ale że pudłowali też rywale, do końca miał nadzieję na odwrócenie losów rywalizacji.
Decydującą jedenastkę w piątej kolejce wykorzystał jednak dla Barcelony młody Ricard Puig.

Z kim zagra Barcelona

W czwartek w Maladze odbędzie się drugi półfinał między Realem Madryt i Athletic Bilbao.
Formułę miniturnieju wprowadzono przed rokiem, gdy impreza gościła w Arabii Saudyjskiej, co wywołało sporo kontrowersji, ale też przyniosło pokaźne zyski hiszpańskiej federacji i klubom.
W tym roku - ze względu na pandemię COVID-19 - zdecydowano się rozegrać mecze z udziałem mistrza (Real), wicemistrza (Barcelona) oraz finalistów Pucharu Króla (Real Sociedad i Athletic) na neutralnych boiskach w Andaluzji. Finał w niedzielę w Sewilli.
Autor: fira/łup / Źródło: eurosport.pl, PAP