Euro U-21 2019: Rumunia pokonała Chorwację w grupie C - Wynik meczu

18/06/2019, 18:59 GMT+2

Efektownie mistrzostwa Europy U-21 rozpoczęli Rumunii. Piłkarze prowadzeni przez Mirela Radoia pokonali 4:1 Chorwatów w pierwszym meczu grupy C. Jedną z bramek zdobył syn legendarnego Gheorghe Hagiego, Ianis.

Na malowniczo położonym stadionie w Serravalle, piłkarze Rumunii i Chorwacji stworzyli równie przyjemne dla oka widowisko. Był to pierwszy mecz, który rozpoczynał rywalizację w grupie C mistrzostw Europy U-21.
W 7. minucie piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Filip Benković. Szkocki sędzia Bobby Madden skorzystał z systemu VAR i po chwili podyktował jedenastkę dla Rumunów. Pewnie wykorzystał ją George Puscas.

Gol syna legendy

Stracona bramka wprowadziła nerwowość w szeregi obronne Chorwacji. W 14. minucie skorzystali na tym rywale. Na 2:0 podwyższył Ianis Hagi. Nazwisko nie jest przypadkowe. To syn Gheorghe, legendy rumuńskiej piłki, byłego piłkarza m.in. Realu Madryt, Barcelony czy Galatasaray.
Dopiero w tym momencie ocknęli się Chorwaci. Szybko, bo już po czterech minutach od trafienia Hagiego, złapali kontakt. Strzałem z dystansu Ionuta Radu pokonał Nikola Vlasić.

Prezent od Sosy

W drugiej połowie wciąż lepiej prezentowali się Rumuni. W 54. minucie w poprzeczkę z rzutu wolnego trafił Hagi. Tymczasem Chorwaci popełniali kolejne błędy. Na 3:1 podwyższył Tudor Baluta. Wykorzystał on fatalne wyprowadzenie piłki spod własnej bramki Borny Sosy i nie dał szans na obronę Josipowi Posavecowi.
W doliczonym czasie gry Rumunii dobili przeciwników. Wynik ustalił wprowadzony chwilę wcześniej Adrian Petre. I tym razem arbiter musiał skorzystać z systemu VAR, by upewnić się, czy strzelec nie był na spalonym.
Rumunia zasłużenie pokonała Chorwację 4:1 w pierwszym meczu grupy C ME U-21. Cały mecz na ławce rezerwowych w przegranej ekipie przesidział napastnik Legii Warszawa Sandro Kulenović. O 21:00 w tej samej grupie walkę o awans rozpoczną Anglia i Francja.
Rumunia - Chorwacja 4:1 (2:1)
Bramki: Puscas 11 (karny), Hagi 14, Baluta 66, Petre 90+3 - Vlasić 18
Autor: Kali / Źródło: eurosport.pl