Eran Zahavi znów zadziwia. Kapitalny gol Izraelczyka w lidze chińskiej

15/09/2019, 08:16 GMT+2

Eran Zahavi ma w ostatnich miesiącach patent na zdobywanie bramek. Izraelczyk nie dość, że przewodzi w klasyfikacji strzelców eliminacji do Euro 2020, to jeszcze szaleje w lidze chińskiej. W sobotę strzelił dwa gole dla Guangzhou, ale szczególnej urody był ten drugi zdobyty tzw. krzyżakiem. Bramka w 90. minucie dała wygraną 2:1.

32-latek jest w życiowej formie. W eliminacjach do mistrzostw Europy 2020 zdobył już dziewięć bramek dla Izraela, który jest grupowym rywalem Polaków. W spotkaniu przeciwko Biało-Czerwonym nie trafił, a jego reprezentacja przegrała w Warszawie aż 0:4. Ale dwa razy popisywał się za to hat-trickami – z Austrią u siebie (wygrana 4:2) i Łotwą na wyjeździe (3:0).
Zahavi nie tylko bryluje w Europie, ale także w lidze chińskiej, gdzie nastrzelał już 26 goli. Co ciekawe, drugi piłkarz w klasyfikacji najlepszych strzelców ustępuje mu o 10 trafień.

Rabona ma wagę zwycięstwa

W sobotę Izraelczyk uratował swój zespół Guangzhou, który broni się przed spadkiem. Zdobył dwie bramki przeciwko Tianjin Tianhai, dając drużynie ważną wygraną 2:1.
Niesamowity był decydujący gol, strzelony w 90. minucie. Przy stanie 1:1 Izraelczyk przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się z nią i uderzeniem tzw. krzyżakiem pokonał bramkarza rywali.
Pierwszego gola Zahavi strzelił głową po wrzutce z rzutu rożnego.
Guangzhou walczy w tym sezonie o utrzymanie. Po sobotniej wygranej ma aż 11 punktów przewagi nad strefą spadkową. Jest duża szansa, że bramki Zahaviego przyczynią się do pozostania ekipy z Kantonu w lidze.
Autor: Kaszaj/twis / Źródło: eurosport.pl